UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Pragniemy w imieniu Parafialnej Rady Duszpasterskiej podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i uczestniczenie w XI Parafialnym Festynie Rodzinnym.

            *Dziękujemy – wspólnotom parafialnym; sponsorom, a szczególnie  panu Jakubowi Kowalskiemu, radnemu Rady Miasta, za zorganizowanie sceny i nagłośnienia; zespołowi muzycznemu; osobom, które upiekły smaczne ciasta; szkołom; przedszkolu; harcerzom; domowi kultury; piekarni Fogiel&Fogiel; rodzinom zaangażowanym w konkursie wiedzy o Janie Pawle II; wszystkim aktywnie pracującym nad całością Festynu.

            * dziękuję za dobrą atmosferę i mile spędzony czas.

            * serdecznie dziękuje Pani Bożenie Bardziak i Państwu Joannie i Jackowi Karpińskim oraz wszystkim 41 krwiodawcom, którzy  oddali w tej zbiórce ok. 16 litrów krwi, przeznaczając ten dar na ratowanie życia małego Krzysia Stąpora. Myślę, że oni są szczególnie zadowoleni ze swej postawy. Serdeczne – Bóg zapłać.

 

1.         Dziś:   * msza św. w intencji parafii o 6.30; za tydzień o 7.30

            * w godz. od 8.00 do 12.00 przed kościołem jest wystawiona urna do głosowania na dzieła związane z przyszłorocznym budżetem obywatelskie naszego miasta. Nasza parafianka zgłosiła inicjatywę odnowienia zabytkowego krzyża przy zbiegu ulic Okulickiego i Głównej. Watro poprzeć tę inicjatywę składając podpis. Należy mieć ze sobą dowód osobisty. Zachęcamy.

            * Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę remontową oraz 4 rodzinom za ofiary indywidualne.

2.         Jutro:

*drugi dzień uroczystości Zesłania Ducha Św. – wspomnienie maryjne, Matki Kościoła. Msze św. jak w każde święto zniesione, o godz. 6.30; 9.00 i 18.00.

* 18.00 msza św. dla Rycerzy Kolumba  (zmiana godziny – nie o 18.30) po mszy św. spotkanie formacyjne.

3.         W środę o 18.00 msza św. w intencji Parafialnego Zespołu Caritas. O 18.30 spotkanie dla rodziców, którzy zgłosili swoje dzieci na półkolonię. Prosimy o obecność wszystkich rodziców.

4.         Piątek – od 15.00 adoracja eucharystyczna

5.         Sobota:

            * chór parafialny uczestniczyć będzie w ogólnopolskim dniu wspólnot Margaretek w sanktuarium w Wysokim Kole.

            * o godz. 21.00 z kościoła MB Częstochowskiej na Kapturze wyruszy VII nocna piesza pielgrzymka mężczyzn do Błotnicy, organizowana przez Rycerzy Kolumba. Zapisy tuż przed wyruszeniem. Serdecznie zapraszamy ojców wraz ze swoimi dorastającymi synami. Szczegóły na str. internetowej Rycerzy Kolumba.

6.         Za tydzień:

            * 10.30 msza św. w intencji chóru

            * 19.00 zakończenie roku formacyjnego kręgów oazy rodzin.

            * kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Kto jeszcze nie dopełnił tego przykazania kościelnego, niech się wyspowiada i przyjmie Komunie św. w najbliższym tygodniu.

            * po mszy św. przed kościołem będziemy zbierali ofiary na pomoc poszkodowanym w gigantycznej powodzi na Bałkanach. Ok. 1.600.000 ludzi bezpośrednio ucierpiało. Starajmy się w miarę naszych możliwości włączyć w to dzieło miłosierdzia.

7.         We wtorek 8 lipca planowana jest jednodniowa pielgrzymka do Lichenia. Wyjazd o godz. 5.00. Wybraliśmy dzień w środku tygodnia, aby nie było tłumów ludzi. Chcemy bardzo dokładnie zwiedzić sanktuarium, został już wynajęty przewodnik, który oprowadzi nas po całym terenie. Pielgrzymka ma swój cel religijny, ale również i poznawczy. Warto sobie zaplanować ten jeden dzień podczas wakacji. Koszt przejazdu, przewodnika – 90 zł od osoby. Zapisy po mszy św. w zakrystii lub w kancelarii. Zostało tylko kilka wolnych miejsc. Decyduje kolejność wpłat.

8.         Za półtora tygodnia przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała. Znamy trasę procesji. Bardzo proszę o zorganizowanie grup osób odpowiedzialnych za porządek i czystość trasy oraz dekorację ołtarzy.

9.       Polecamy prasę katolicką.

10.       W tym tygodniu pożegnaliśmy:

            Ś+P     Jarosława Siwca; ul. Radomskiego; lat 56

                        Jana Szymańskiego; ul. Miedziana’ lat 60

                        Tadeusza Sowę; ul. Średnia; lat 85

                        Wieczny odpoczynek.