WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

1. Dziś: * msza w intencji parafii o 6.30; za tydzień o 6.30

* 9.00 msza z asystą oazy rodzin; * w godz. 9.00 – 12.30 chcemy przeprowadzić nadzwyczajną zbiórkę krwi – nasz parafianin Wojciech Orzeł czeka na natychmiastową operację ze względu na mocno zaawansowaną białaczkę. Operacja będzie przeprowadzona w Warszawie, ale klinika liczy na przekazanie dużej ilości krwi niezbędnej do tego medycznego zabiegu. Zachęcamy naszych krwiodawców oraz przekażmy tę prośbę innym. Przed kościołem będzie stał autobus stacji krwiodawstwa i tam będzie odbywał się pobór.* 12.00 uroczystość Pierwszej Komunii Św. dzieci klas 3. Rodzice ufundowali dla celów procesyjnych nowy sztandar, za który składam serdeczne podziękowanie. Dzieci przez cały tydzień będą uczestniczyły w mszy św. w ramach „białego tygodnia”.* Składamy serdeczne podziękowanie piekarni Pana Banaszkiewicza za ufundowanie chlebków dla dzieci pierwszokomunijnych.

2. Jutro o 18.30 miesięczne spotkanie lektorów świeckich dorosłych.

3. W środę o 18.30 w kościele spotkanie dla dzieci klas 4 i ich rodziców przed Rocznicą Pierwszej Komunii.

4. W piątek: * 15.00 naboż. Koronki i adoracja; 18.00 w parafii na Janiszpolu dekanalne spotkanie KŻR a o 19.00 msza odpustu fatimskiego.

5. W sobotę:

* 8.30 spowiedź dzieci, ich rodziców oraz najbliższych przed Rocznicą Pierwszej Komunii św.

* 20.30 w katedrze czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Św. oraz rozpoczęcie Tygodnia Ewangelizacyjnego.

6. W niedzielę za tydzień:

* uroczystość Zesłania Ducha Św. Przypominamy o obowiązku spowiedzi w okresie wielkanocnym – dla tych, którzy się jeszcze nie wyspowiadali.

* 10.30 msza w intencji chóru

* 12.00 msza św. Rocznicy Pierwszej Komunii dzieci klas 4.

* 15.00 w kościele farnym Św. Jana msza św. rozpoczynająca marsz dla życia. Po mszy przejście przed Urząd Miasta. Wszystkich serdecznie zaprasza ksiądz biskup.

* po mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na cele organizacyjne Światowych Dni Młodzieży.

7. W tym tygodniu złożono 2 ofiary na remont oraz nabyto 2 cegiełki „ fundusz – plac kościoła”. Serdecznie dziękuję.

8. W sobotę 4 czerwca odbędzie się XX spotkanie młodych nad Jeziorem Lednickim koło Gniezna. Zgłoszenia do ks. Sebastiana.

9. Ks. Dariusz przyjmuje zgłoszenia młodzieży, która chce wziąć udział w lipcowych ŚDM w Krakowie. Prosimy o zgłoszenia w tym tygodniu.

10. PZC organizuje w dniach 2 – 6 sierpnia parafialną półkolonie dla dzieci z klas szkoły podstawowej. Rodzice zgłaszają dzieci do ks. Sebastiana.

11. Polecamy prasę katolicką.

12. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P Mariannę Cis; ul. Makowska; lat 83; Ś+P Mariannę Nachcińską; ul. Średnia; l. 96.