​1. Dziś: * msza św. w intencji parafii o 6.30; za tydzień o 7.30

* rozpoczęcie działalności parafialnej biblioteki. Będzie ona otwarta w niedziele 10.00 – 12.00 oraz w środy 15.30 – 17.00. Znajduje się w Sali naprzeciw kancelarii parafialnej. Na stoliku z gazetami są wyłożone ulotki informujące o szczegółach związanych z wypożyczeniem książek. Księgozbiór obejmuje literaturę dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zachęcamy do korzystania. Informacje o zasobach biblioteki znajdują się na końcu ogłoszeń.

* Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary remontowe oraz 4 rodzinom, które w tygodniu złożyły swoje ofiary.

* 17.00 Gorzkie żale

 2. Jutro o 18.30 miesięczne spotkanie grupy lektorów dorosłych świeckich.

 3. W każdy wtorek i czwartek od 16.00 do 17.00 PZ Caritas pomaga w rozliczaniu podatku PIT za ubiegły rok. Zgłaszamy się z aktualnymi dokumentami oraz dla lepszej organizacji proszę przynieść również ostatnie rozliczenie z poprzedniego roku.

* 17.00 różaniec – prowadzą wspólnoty modlitewne z naszej parafii

 4. W środę:

* 10.00 – rozpoczęcie trzydniowych rekolekcji wielkopostnych dla młodzieży z gimnazjum i szkół średnich. Trwać będą do piątku. Całość przeprowadza ks. Dariusz wraz z zespołem animatorskim. Młodzież przez te dni nie idzie do szkoły, bowiem ma obowiązek uczestnictwa w rekolekcjach. Prosimy, aby rodzice zmobilizowali swoje dzieci do tych rekolekcji.

* środa = 16.00 spotkanie Klubu seniora. Tematem spotkania będzie przedstawienie wielkiej mistyczki Kościoła – św. Teresy Wielkiej z Avila. Serdecznie zapraszamy.

* 18.00 msza św. w intencji PZ Caritas. Po mszy św. spotkanie formacyjne

 5. W piątek:

* 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja eucharystyczna

* nabożeństwa drogi krzyżowej: 7.00 – dla starszych; 17.30 – dla dzieci; 18.30 – dla starszych = rozważania poprowadzi wspólnota chóru parafialnego; 19.15 dla młodzieży.

 6. ZA tydzień w niedzielę:

* 10.30 msza św. w intencji chóru

* w całej diecezji po mszach św. będzie przeprowadzona przez Caritas zbiórka na pomoc dzieciom z biednych rodzin. Starajmy się w miarę możliwości włączyć w tę wielkopostną jałmużnę.

 7. Siostry Niepokalanki prowadzą na Starym Mieście przy ul. Staromiejskiej / koło kościoła św. Wacława / katolickie przedszkole. Zwracają się z informacją do rodziców, którzy chcą po katolicku wychować swoje dzieci już od najmłodszych lat i zapraszają do odwiedzenia ich placówki. W dzisiejszych czasach, przesiąkniętych demoralizującą ideologią ważne jest, aby powierzać swoje dzieci w dobre ręce. Inne informacje są wywieszone w gablocie przy krzyżu.

8. Dzień 2 maja jest dla naszej parafii jakby drugim odpustem – to dzień męczeńskiej śmierci bł. Ks. Bolesława Strzeleckiego. W tym dniu organizujemy pielgrzymkę do obozu w Oświęcimiu. Możemy tam przeżyć prawdziwy dzień skupienia, modlitwy i zadumy. W tym roku ten dzień przypada w sobotę, to dzień wolny od pracy. W drugiej części zwiedzać będziemy Kraków. Poprowadzi nas wykwalifikowany przewodnik. Zachęcamy tych, którzy jeszcze nie brali udziału w takim przeżyciu. Wszystkie szczegóły są opisane w ulotce, która znajduje się na stoliku z prasa katolicką. Koszt całości – przejazd autokarem, bilety wstępu, opłata dla przewodnika. – 70 zł. Normalnie koszt wyniósłby 120 zł. Ale uzyskaliśmy na ten cel jednorazową dotację. Warto się zdecydować. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Liczba osób ograniczona. Obowiązuje kolejność wpłat.

 9. W tym tygodniu z naszej parafii pożegnaliśmy:

Ś+P Małgorzatę Tąder; ul. Słowackiego; 48 lat.

Ś+P Teresę Skonieczną; ul. Kwiatowa; lat 58

Jutro będzie msza św. pogrzebowa Ś+P Józefa Wiatra; ul. Ludwikowska.

„Wieczny odpoczynek”

 

BIBLIOTEKA PARAFIALNA

Podstawowe działy książek

 

Religia

Biografie

Literatura polska

Literatura powszechna

Literatura Dia dzieci i młodzieży

Filozofia

Psychologia

Pismo Święte

Małżeństwo

Rodzina

Socjologia

Etnologia – folklor

Wychowanie – edukacja

Medycyna

Gospodarstwo domowe

Sztuka

Sport

Geografia. Podróże

Technika

Historia

Literatura w językach obcych

Historia literatury

Gramatyka.

Językoznawstwo

Literatura regionalna