1.         Dziś:

            * msza św. w intencji parafii o 18.00; za tydzień o 9.00

* Bóg zapłać z ofiary złożone na tace remontową oraz 7 rodzinom za ofiary indywidualne złożone w ciągu tygodnia.

2.         Jutro o 18.45 miesięczne spotkanie formacyjne dla lektorów dorosłych świeckich.

3.         We wtorek:

* Święto Narodowe Odzyskania Niepodległości. Msze św. – 6.30; 9.00 i 18.00

* W tym dniu kancelaria nieczynna

* w postawie patriotycznej wywieszamy przy swoich domach flagi narodowe.

4.         Środa:

* Spotkanie wyjazdowe Klubu seniora. O godz. 11.00 spotykamy się przy bramie głównej cmentarza przy ul. Limanowskiego. Tam z przewodnikiem nawiedzimy najcenniejsze nagrobki sławnych radomian oraz pomodlimy się przy grobach naszych biskupów. Serdecznie zapraszamy.

* 18.00 msza św. w intencji PZC + spotkanie formacyjne

5.         W piątek:

            * 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu

* 18.30 w Sali w domu parafialnym pierwsze spotkanie w ramach duszpasterstwa dla osób żyjących w związkach bez sakramentu małżeństwa. Zapraszamy osoby z naszej oraz innych parafii.

6.         Za tydzień:

            * 10.30 msza św. w intencji członków chóru parafialnego

            * 16.00 w kościele o. jezuitów spotkanie duszpasterstwa nauczycieli

* 17.00 Spotkanie w kościele dzieci klas  III i ich rodziców przygotowujące do I Komunii św. oraz msza św.

* biskupi apelują o złożenie ofiar na rzecz przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Po mszach św. za tydzień, na ten cel zostanie zorganizowana zbiórka do puszek.

7.         Jeżeli ktoś zostawi jakąś rzecz w kościele prosimy o przyniesienie jej do zakrystii, aby właściciel mógł tam sobie ją odebrać.

8.         Ks. Dariusz przypomina, że młodzież III klas gimnazjum przygotowująca się do bierzmowania w dniach 5 – 6 grudnia będzie miała swój dzień skupienia w domu rekolekcyjnym w Pionkach. Wpłaty do księdza opiekuna do najbliższej niedzieli.  Udział jest obowiązkowy.

9.         Członkowie Klubu HDK będą mieli dzień skupienia w sobotę 29 listopada w sanktuarium w Skarżysku Kam. Wyjazd wspólny o 9.00. Koszt całości 40 zł.

10.       Polecamy prasę katolicką oraz kalendarze Fundacji bpa Chrapka. Dochód jest przeznaczony na pomoc dzieciom kalekim.

11.       Od dziś modlimy się według nowego układu osób podczas nabożeństwa Wypominek. Jeżeli ktoś stwierdzi błąd w imieniu lub nazwisku, proszę o zgłoszenie, celem poprawienia. Na Wypominki możemy jeszcze wpisywać bliskie nam osoby do końca listopada.

12.       Radny naszego miasta, pan Jakub Kowalski, przekazał na moje ręce następujące pismo:

            „ W odpowiedzi na pismo dotyczące sygnalizacji świetlnej przy kościele NSJ na Glinicach informuję, iż 5 listopada rozpoczęty został przetarg na wykonanie prac, a ich zakończenie nastąpi do końca listopada b.r.”.

Pragnę w imieniu parafian podziękować władzom naszego miasta, panu Prezydentowi Andrzejowi Kosztowniakowi oraz panu radnemu Jakubowi Kowalskiemu za pozytywne załatwienie tak ważnej sprawy, jaką są światła, poprawiające bezpieczeństwo przy przechodzeniu przez jezdnię, szczególnie dla osób starszych i dzieci.

13.       W tym tygodniu pożegnaliśmy:

            Ś+P Józefę Garlikowską; ul. Słowackiego; lat 85

            Jutro będzie pogrzeb Ś+P Teresy Pawlak; ul. Zapolskiej; lat 73  „Wieczny odpoczynek”