1.         Dziś I NIedziela Wielkiego Postu:

            * msza św. w intencji parafii o godz. 6.30; za tydzień o 7.30

            * 9.00 msza św. z asystą oazy rodzin

            * 17.00 Gorzkie żale z nauka pasyjną

            * 18.00 msza św. z asystą AK

            * Bóg zapłać za dzisiejszą tacę remontową oraz 3 rodzinom, które w ciągu tygodnia złożyły ofiary roczne.

2.         Jutro o godz. 18.30 dodatkowa msza św. dla Parafialnej Rady Rycerzy Kolumba oraz spotkanie formacyjne

3.         Wtorek – 17.00 różaniec prowadzony przez wspólnoty modlitewne

4.         We wtorek i czwartek o godz. 16.00 można rozliczyć za darmo PIT za ubiegły rok.

5.         W środę 16.00 spotkanie Klubu Seniora. Spotkamy się w kościele, a przedmiotem rozważań będzie omówienie tematyki wystroju malarskiego naszej świątyni. Malowidła na ścianach mają już prawie 50 lat i zostały namalowane według bardzo ciekawego klucza teologiczno-historycznego. Autorem ich jest znany w całej Polsce malarz z Krakowa Tadeusza Brzozowski. Serdecznie zapraszamy.

6.         Czwartek – 17.00 spotkanie grupy anonimowych hazardzistów. Organizatorzy zapraszają osoby chcące się wyrwać z tego nałogu oraz osoby z rodzin, które mogą pomoc uzależnionym. Takie spotkania odbywają się w każdy czwartek. Warto o tym mówić innym.

7.         Piątek:

            * 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu

* droga krzyżowa = 7.00 dla dorosłych; 17.30 dla dzieci; 18.30 dla dorosłych – rozważania poprowadzi Akcja Katolicka; 19.15 dla młodzieży z gimnazjum i szkół  średnich, jest to również droga krzyżowa dla uczniów klas III gimnazjum, która przygotowuje się do bierzmowania.

8.         Informacja dla rodziców dzieci klas 3 szkoły podstawowej: zbliża się termin rocznicy Pierwszej Komunii Św. dzieci. Bardzo proszę, aby w najbliższą sobotę na godz. 16.00 przyszli rodzice oraz dzieci klas 3. Spotkanie rozpocznie się w kościele. Całość poprowadzi ks. Sebastian oraz panie katechetki. Obecność obowiązkowa. Na spotkaniu będzie ustalona lista dzieci rocznicowych.

9.         Za tydzień:

            * 10.30 msza św. w intencji chóru parafialnego

            * w całej Polsce będzie przeprowadzona zbiórka ofiar na rzecz pomocy misyjnej dla dzieci z Afryki. To akcja solidarnościowa w duchu wielkopostnej jałmużny.

10.       W związku z pogarszającą się sytuacją ludności ukraińskiej, biskupi zwracają się z prośba o ofiarowanie modlitw i postu w tej tak ważnej intencji Starajmy się czynić to każdego dnia, a szczególnym dniem będzie piątek i nabożeństwa drogi krzyżowej.

11.       Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej:

            * Gość Niedzielny = wielkopostny cykl rozważań oparty na bogactwie życia bł. Jana Pawła II. Korzystajmy z tej najlepszej gazety katolickiej w Polsce.

            * Niedziela; * dla dzieci =  Mały Gość Niedzielny i Mały Rycerz Niepokalanej

12.       Włączmy się jeszcze w naszą modlitwę za zmarłych, których pożegnaliśmy w tym tygodniu:

            S+P     Halina Kowalczyk, zelatorka KŻR; ul. Ogrodnicza; lat 78

                        Anna Ginał; ul. Długojowska; lat 72