DZIEŃ PAPIESKI

1. Dziś: * 6.30 msza w intencji parafii; * za tydzień o 7.30.

* 9.00 msza św. z asystą oazy rodzin.

* 17.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III Szkoły podstawowej rozpoczynające przygotowanie do I Komunii świętej. Na tym spotkaniu będą poświęcone różańce.

* w całej Polsce trwa XVI Dzień Papieski. Zachęcamy do oglądania ciekawych programów w telewizji. W ramach tego dnia przeprowadzana jest zbiórka ofiar na rzecz Fundacji Jana Pawła II, która pomaga w kształceniu dzieci i młodzieży z rodzin ubogich.

* Kilka informacji nt. trwającego remontu kościoła: w roku bieżącym zostały zrobione 2 nowe wieże boczne i 2 arkady oraz plac przed kościołem. Na ten cel zbieramy od parafian roczne ofiary.

– Chcę podziękować tym, którzy już złożyli tegoroczną ofiarę / 243 rodziny na 2600 rodzin /.

– ale … mówię to ze smutkiem – ofiar jest dużo mniej niż rok temu. Prace te, to koszt nie kilku czy kilkunastu tysięcy złotych. To są kwoty kilkuset tysięczne. Do tej pory zebraliśmy ¼ kwoty, którą mamy spłacić kilku firmom. Stawiam pytanie: niech każdy rozważy w sumieniu i w swojej odpowiedzialności za kościół parafialny – jak włączam się w parafialny remont? Czy aż tak trudno jeden raz przez cały rok się zmobilizować?

Proboszcz ma za zadanie organizować całość prac – ale środki finansowe to sprawa całej parafii. Liczę na właściwe zrozumienie i chciałbym, aby ten mój głos nie spotkał się tylko z jakimś nieodpowiedzialnym gadaniem, bo z samego gadania rachunków się nie opłaci. Stawiam tę sprawę jasno i apeluję do ambicji.

* na placu przed kościołem zostało umieszczone Logo: IHS – NSJ. Co ono oznacza? Tłumaczę już po raz drugi – jest to zwykły element dekoracyjny i bez żadnych obaw można po nim przechodzić. Nie jest to żaden element sakralny – tylko komponent całości wystroju.

* rodzice małych dzieci = proszę, aby podczas mszy dzieci nie niszczyły elementów zieleni przed kościołem; kamienie wysypane nie są do zabawy lecz do dekoracji; toaleta tak dla dorosłych jak i dla dzieci jest w korytarzu przy zakrystii, a nie na trawnikach.

* Rowery stawiamy na nowym miejscu – przy zakrystii od strony ul. Kościelnej jest zamontowany stojak na rowery. Zadbajmy o te sprawy.

2. Jutro o 18.30 miesięczne spotkanie formacyjne dla lektorów świeckich dorosłych.

3. W środę:

* 10.00 wyjazdowe spotkanie Klubu seniora. Wraz z przewodnikiem poznamy historię cmentarza prawosławnego i protestanckiego w naszym mieście. Zapraszamy. Wyjazd sprzed naszego kościoła.

* 18.00 msza w intencji PZC + spotkanie formacyjne.

4. W czwartek o 18.30 drugie spotkanie Kręgu biblijnego. Podejmiemy temat odnoszący się do medytacji psalmami. Liczymy na zainteresowanie.

5. W piątek o 15.00 Koronka di miłosierdzia i Adoracja.

6. W sobotę o 10.00 w kościele farnym msza św. z okazji 50 – lecia istnienia w Radomiu Duszpasterstwa Akademickiego. Wszystkich uczestników DA zaprasza ks. biskup.

7. Pragnę podziękować jednej rodzinie z par. Janiszpol za ofiarę złożoną na remont naszego kościoła; dziękuję również Panu Dariuszowi Jemiołowi, właścicielowi tartaku przy ul. Malenickiej / parafia na Idalinie / za ofiarowanie drewna na cele remontowe.

8. Jeszcze do końca tygodnia można się zapisać na wiosenną pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Kto chce skorzystać z tej propozycji może po mszy w zakrystii otrzymać szczegółowy program.

9. W kancelarii wpisujemy na nabożeństwo Wypominek = rocznych, półrocznych i jednorazowych. Nabożeństwo według nowego układu rozpocznie się w pierwszą niedzielę listopada.

10. Polecamy nabywanie prasy katolickiej oraz kalendarzy diecezjalnych na 2017 r. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na Fundusz im. Bpa Jana Chrapka wspierający uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin.

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

Ś+P     Bolesław Wardzyński; ul. Biała; lat 86

            Grażyna Daszkiewicz; ul. Górna; lat 62

            Stanisław Adamczyk; ul. Kalińska; lat 90

Wieczny odpoczynek.