Chór

Data utworzenia

Reaktywowany z inicjatywy p. Tadeusza Kupidury w 2003 r. chór kontynuuje bogate tradycje śpiewu w glinickiej parafii. Bezpośrednio odwołuje się do prężnie rozwijającego się w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ubiegłego wieku młodzieżowego chóru, prowadzonego przez wikariusza parafii ks. Tadeusza Jędrę.

Osoby odpowiedzialne

Chórem dyryguje Pani Agnieszka Kobierska, a funkcję prezesa pełni Pani Bogumiła Odzimek.

Cel powołania i charakterystyka działalności

Osobom, które podejmują trud wielogodzinnych prób nauki śpiewu, a następnie publicznych występów podczas uroczystości kościelnych tradycyjnie towarzyszą słowa św. Augustyna „Kto śpiewa dwa razy się modli”. 

Chórzyści  w Parafii NSJ w Radomiu ubogacają swym śpiewem liturgię każdej drugiej niedzieli miesiąca podczas Mszy św. o godz. 10.30 oraz uczestniczą we wszystkich uroczystościach kościelnych i parafialnych. Ponad to co roku w glinickiej świątyni kolędują w Niedzielę Chrztu Pańskiego, w okresie adwentu śpiewają Akatyst, wraz z Akcją Katolicką w niedzielę Miłosierdzia Bożego  prowadzą spotkania modlitewne, a w Święto Niepodległości wieczory patriotyczne. Członkowie chóru występują także w  kościołach i sanktuariach Diecezji Radomskiej. Aby podnosić swe umiejętności uczestniczą także w warsztatach chóralnych. Pracę i naukę śpiewania łączą ze wspólnym pielgrzymowaniem m. in. śladami Jana Pawła II po Polsce oraz z rekreacją np. żeglując po Wielkich Jeziorach Mazurskich.

W 2021 roku chór nagrał dwupłytowy album zatytułowany: „Chórowe Pory Roku”.

Termin spotkań

Próby chóru odbywają się w każdą środę o godz. 18.30.