Klub Honorowego Dawcy Krwi

Klub Honorowych Dawców Krwi

im. św. Jana Pawła II

przy Kościele p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu

“DAR KRWI JEST DAREM SERCA, DAREM NADZIEI”

 

ZAPRASZAMY WCIĄŻ i WCIĄŻ

W niedzielę 26 lutego w godz. 9.00 – 14.00, w sali w domu parafialnym, planowana jest kolejna zbiórka krwi naszego Klubu Honorowych Dawców im. Św. Jana Pawła II. Już dziś zapraszamy!!!

20.11.2016.

Dziś odbyła się kolejna zbiórka krwi organizowana przy naszej parafii – zgłosiło się ok. 20 chętnych osób; po kwalifikacji lekarskiej krew oddało 16 osób. Dziękujemy Wam wszystkim i zapraszamy Was i tych co dziś nie mogli następnym razem.

 

Zapraszamy!!!

W niedzielę 20-go listopada w godz. 9-14 planowana jest kolejna zbiórka krwi.

Krew będzie przeznaczona dla chorego na ostrą białaczkę 9 letniego Mateusza Iwańczyka. Prosimy o wcześniejsze zaplanowanie – tak stałych jak i nowych dawców.

Pobór krwi odbywać się będzie w pomieszczeniach plebanii.

 

 

Informujemy, że powstało także równoległe konto naszego Klubu na Facebooku:

“Klub Honorowych Dawców Krwi im. Św. Jana Pawła II”.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzania strony.

!!! DZIĘKUJEMY !!!
W niedzielę 11-go września na terenie naszej Parafii odbyła się akcja krwiodawstwa zorganizowana we współudziale RCKiK oraz naszego Klubu HDK. Tym razem dla chorego dziecka.
Dziękujemy!!! :
– zarejestrowano 80 chętnych do oddania krwi osób !!!
– pomimo pięknej, upalnej niedzieli sprzyjającej spacerom nad wodą lub w lesie, przyszliście z rodzinami i bliskimi i kilka godzin czekaliście cierpliwie w długiej kolejce do rejestracji i poboru krwi
– pomimo wcześniej ustalonych godzin poboru w godz. 9-14, z uwagi na potrzebę, personel RCKiK zdecydował przyjąć wszystkie chętne osoby i akcja trwała prawie do godziny 17
– lekarz zakwalifikował 63 osoby mogące w tym dniu oddać krew, co dało ponad 28 litrów krwi !!!
Serdeczne podziękowania dla Was wszystkich. Następna akcja przy naszej parafii planowana jest ok. 11 grudnia o czym powiadomimy odrębnie. Pamiętajmy, że każde oddanie krwi służy ratowaniu Kogoś.
Zapraszamy ponownie każdego kto chce i może włączyć się w taką pomoc potrzebującym.

 

11 WRZEŚNIA 2016 – ZAPRASZAMY

W tym dniu w naszej parafii będzie zbiórka krwi, tym razem dla chorego na ostrą białaczkę 9 letniego Mateusza Iwańczyka. Autobus do poboru będzie przed kościołem w godz. 9.00 – 14.00. Zachęcamy stałych dawców oraz tych, którzy pragną włączyć się w tę charytatywną działalność.

 

 

DZIĘKUJEMY    (12.06.2016r.)

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w akcji poboru krwi, zorganizowanej w naszej parafii w niedzielę.
Dzięki Waszemu zaangażowaniu zebrano 14,4 litra krwi!!! Krew oddało 32 zakwalifikowane przez lekarza osoby, ale chętnych zgłosiło się więcej – serdeczne podziękowania dla Was wszystkich

 

12.06.2016r.

W niedzielę 12 czerwca będzie kolejny pobór krwi w godz. 9.00 – 13.00, autokar będzie stał przed kościołem. Zapraszamy serdecznie wszystkich mogących i chcących w tym dniu oddać krew na rzecz potrzebujących chorych.

Natomiast o godzinie 13-tej rozpocznie się festyn parafialny, na który zapraszamy wszystkich.

 

08.05.2016.

Dziękujemy wszystkim biorącym udział w akcji oddawania krwi dla osoby potrzebującej – chętnych do oddania krwi było ponad 20 osób, krew oddało 17 zakwalifikowanych osób, zebrano ponad 7,5 litra krwi. Serdecznie dziękujemy.

 

OGŁOSZENIE

Informujemy, że w najbliższą niedzielę, tj 8-go maja 2016r zorganizowany będzie się przy naszej parafii pobór krwi w intencji osoby potrzebującej. Akcja trwać będzie w godzinach 9.00 – 12.30 w krwiobusie podstawionym na parkingu przed kościołem przez RCKiK. Zapraszamy wszystkich mogących pomóc w tej sprawie.

 

03.04.2016.

Podczas akcji krwiodawstwa zgłosiło się ok 25 osób, po zakwalifikowaniu krew oddało 19 osób, co dało ponad 8,5l krwi dla chorych i potrzebujących.

Dziękujemy!!!

 

Zapraszamy w Niedzielę Bożego Miłosierdzia

03.04.2016r w godzinach 9.00 – 14.00 kolejna zbiórka krwi w ramach parafialnego Klubu HDK im. Św. Jana Pawła II. Wielka zachęta, aby również w ten sposób okazać miłosierdzie dla ludzi chorych. Słyszymy jak bardzo brakuje krwi. Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy mogą w tym dniu oddać krew.

 

DZIĘKUJEMY !!!

W niedzielę 17-go stycznia o godz. 18.00 odbyła się Msza św. w intencji honorowych dawców krwi z naszego parafialnego Klubu HDK im. św. Jana Pawła II. Po mszy św. nastąpiło wręczenie legitymacji i odznak 17-tu nowym członkom oraz spotkanie w domu parafialnym.

W zeszłą niedzielę, tj.24-go stycznia, została przeprowadzona, już po raz 18-ty, zbiórka krwi w naszym parafialnym Klubie HDK. Krew oddało 22 osoby, co pozwoliło uzyskać 10 litrów.

Przez 4 lata funkcjonowania Klubu oddano łącznie 203 litry krwi. Dziękujemy wszystkim, którzy tworzą tę wspólnotę ludzi chętnych do dzielenia się darem krwi – darem serca.

 

ZAPROSZENIE

Zapraszamy serdecznie na Mszę św. w intencji honorowych dawców krwi z naszego parafialnego Klubu HDK im. św. Jana Pawła II, która odprawiona będzie w niedzielę 17-go stycznia o godz. 18.00.
Po mszy św. nastąpi wręczenie legitymacji i odznak nowym członkom oraz spotkanie opłatkowe w domu parafialnym.

UWAGA!
Najbliższa zbiórka krwi już w niedzielę 24-go stycznia 2016r. w godzinach 9-14 w domu parafialnym. Prosimy pamiętać o zabraniu dowodu osobistego. ZAPRASZAMY!

 

08.11.2015r.

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli w dniu 8 listopada by oddać krew dla chorych i potrzebujących w zbiórce zorganizowanej przez nasz Klub Honorowego Dawcy Krwi na rzecz RCKiK. Krew oddało 17 zakwalifikowanych przez lekarza osób – zebrano 7,65 litra bezcennego leku.
Szczęść Boże.

 

Ogłoszenie

Wszystkich chętnych do ofiarowania chorym potrzebującym cennego leku – krwi, zapraszamy serdecznie na kolejną zbiórkę krwi organizowaną w naszej parafi w dniu 08.11.2015r. w godzinach 9-14.

 

16.08.2015.

Na akcji oddawania krwi w dniu 16 sierpnia zebraliśmy 9 litrów krwi. Krew oddało 19 osób, zgłosiło się ok. 25 osób. Dziękujemy wszystkim dawcom, wszystkim obecnym i wszystkim chętnym i zapraszamy serdecznie na następną akcję w październiku.

 

Ogłoszenie

W niedzielę 16 sierpnia planujemy przeprowadzić kolejną zbiórkę krwi. Serdecznie zachęcamy, aby jak najwięcej osób zaplanowało sobie ten dzień. Słyszymy, jak bardzo brakuje w tych miesiącach krwi. Niech to będzie nasz znak miłosierdzia względem potrzebujących.

 

14.06.2015.

Na akcji oddawania krwi w dniu 14czerwca zebraliśmy 16 litrów krwi dla potrzebujących!!! Krew oddało 35 osób, zgłosiło się ok. 45 osób. Dziękujemy wszystkim dawcom, wszystkim obecnym i wszystkim chętnym i zapraszamy serdecznie na następną akcję we wrześniu.

 

Ogłoszenie

Przypominamy wszystkim chętnym krwodawcom o kolejnej akcji zbiórki krwi organizowanej w naszej parafii w dniu 14.06.2015r w godzinach 12 -16 (podczas festynu parafialnego).
Dziękujemy za zainteresowanie i chęć pomocy i zapraszamy serdecznie.

 

22.03.2015.

W dniu 22.03.2015r. w naszej parafii odbyła się kolejna akcja oddawania krwi. Zgłosiło się 25 osób chętnych do oddania krwi. Krew oddało 19 osób – pobrano ponad 8 litrów krwi.

Dziękujemy wszystkim obecnym.
Na następną akcję zapraszamy w dniu 14 czerwca (podczas festynu parafialnego).

 

Ogłoszenie
22.03.2015r godz. 9 – 14
PRZYJDŹ I PODZIEL SIĘ KRWIĄ Z POTRZEBUJĄCYMI

Zapraszamy na kolejną zbiórkę krwi organizowaną przez parafialny Klub HDK im. św. Jana Pawła II w dniu 22.03.2015r w godzinach 9.00 – 14.00 w przygotowanych pomieszczeniach plebanii parafii NSJ.
Dziękujemy wszystkim, którzy rozumieją szlachetny cel dzielenia się z potrzebującymi tym najcenniejszym darem.
“Oddawać własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie, to jest gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej.To Dar Życia” – Jan Paweł II
 

11.01.2015r.
Spotkanie opłatkowe Klubu Honorowych Dawców Krwi im św Jana Pawła II

Po mszy św. wieczornej członkowie naszego Klubu HDK dzielili się opłatkiem, składając przy tym życzenia między innymi zdrowia i pomocy Boga w niesieniu innym daru swego serca. Potem przy stołach dla wzmocnienia ciał był bigos i ciasto, a dla ducha – śpiewaliśmy kolędy. Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy. Zdjęcia w galerii – album: “spotkania opłatkowe”

 

10.01.2015r.

Przedstawiciele naszego klubu HDK uczestniczyli w uroczystościach XVIII Krajowego Spotkania Opłatkowego Honorowych Dawców Krwi w katedrze polowej WP w Warszawie. Opłatek poprzedziła Msza św. sprawowana przez bp Józefa Guzdka, Biskupa Polowego WP. W homilii bp Guzdek dziękował krwiodawcom za ich ofiarność na rzecz ratowania ludzkiego zdrowia i życia. – Wypełniacie w heroiczny sposób ewangeliczne prawo miłości – powiedział.
– Niech Wam Bóg błogosławi w tej pięknej służbie Chrystusowi obecnemu w drugim człowieku. Ofiarowana przez Was krew pozwala wielu dalej żyć. Życzył, żeby grono honorowych dawców krwi się poszerzało i pojawiali się nowi, młodzi ludzie, którzy będą służyć Ojczyźnie poprzez oddawanie swojej krwi. – Módlmy się o to, żeby obojętność była obcym przymiotem dla człowieka XXI wieku, żeby nie następowała globalizacja obojętności.
– Dziękujemy dziś za możliwość dzielenia się z innymi darem krwi. Uczymy się budowania solidarności, braterstwa i miłości z naszymi siostrami i braćmi, którymi choroba odbiera radość życia – powiedział ks. płk Zenon Surma, Krajowy Duszpasterz Honorowych Dawców Krwi i kapelan ordynariatu polowego.
Po Mszy św. uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem w sali konferencyjnej ordynariatu polowego, wysłuchali kolęd w wykonaniu Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Spotkanie zakończyło się doskonałą wojskową grochówką i bigosem.

ZAPROSZENIE

Zapraszamy serdecznie na Mszę św. w intencji honorowych dawców krwi z naszego parafialnego Klubu HDK im. św. Jana Pawła II, która odprawiona będzie w niedzielę, 11-go stycznia o godz. 18.00.
Po mszy św. zapraszamy na spotkanie w domu parafialnym na wspólny opłatek oraz świąteczny bigos.
Wcześniej tego samego dnia – przed rozpoczęciem mszy św. (o godz.17.15) – zapraszamy wszystkich: krwiodawców, ich rodziny, bliskich i znajomych oraz wszystkich parafian i chętnych, na wieczór kolęd w wykonaniu naszego chóru parafialnego.

 

ŻYCZENIA

Wszystkim honorowym krwiodawcom, ich rodzinom i bliskim życzymy pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia, odpoczynku od codziennego zabiegania, a w nadchodzącym roku 2015 wszelkiej pomyślności i dużo zdrowia oraz możliwości by móc go dzielić z innymi.
 

14.12.2014.

Parafianie Kościoła pw Najświętszego Serca Jezusowego oraz honorowi dawcy krwi spoza naszej parafii, w dniu 14.12.2014.uczestniczyli w akcji oddawania krwi na potrzeby Radomskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Akcja poprowadzona była przez parafialny Klub Honorowych Dawców Krwi im. św. Jana Pawła II. Zgłosiło się ok.30 osób chętnych do oddania tego drogocennego i niezastąpionego leku. Po przeprowadzonych badaniach zakwalifikowano 25 osób, od których pobrano w sumie 11,25 litrów krwi.

Dziękujemy wszystkim, którzy rozumieją szlachetny cel dzielenia się z potrzebującymi tym najcenniejszym darem.

Ogłoszenie
ZAPRASZAMY NA AKCJĘ ODDAWANIA KRWI

W dniu 14.12.2014r w godzinach 9.00 – 14.00 w przygotowanych pomieszczeniach plebanii parafii NSJ będzie przeprowadzona zbiórka krwi organizowana przez parafialny Klub HDK im. św. Jana Pawła II. Zapraszamy i dziękujemy.
 

07.09.2014.

W dniu 07.09.2014. w naszej parafii odbyła się akcja oddawania krwi na potrzeby Radomskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Akcja poprowadzona przez parafialny Klub Honorowych Dawców Krwi im. św. Jana Pawła II. Zgłosiło się ok.25 osób chętnych do oddania krwi. Zakwalifikowanych zostało i krew oddało 16 osób – pobrano ponad 7 litrów krwi.
Dziękujemy wszystkim obecnym na akcji – ofiarodawcom krwi, swojego czasu i dobrych chęci innym potrzebującym
 

Ogłoszenie
ZAPRASZAMY DO ODDAWANIA KRWI

W dniu 07.09.2014r. w godzinach 9.00 – 14.00 odbędzie się kolejna zbiórka krwi w ramach parafialnego Klubu HDK im. Św. Jana Pawła II. Chętni, chcący oddać krew powinni być po lekkim posiłku i mieć ze sobą dowody osobiste.
Do tej pory nasz klub oddał ok.150 litrów krwi. Zachęcamy wszystkich.
“Oddawać własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie, to jest gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej.To Dar Życia” – Jan Paweł II

 

01.06.2014.

W dniu 01.06.2014. w naszej parafii odbyła się akcja oddawania krwi na potrzeby Radomskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Akcja poprowadzona była przez parafialny Klub Honorowych Dawców Krwi im. św. Jana Pawła II. Zgłosiło się ok.40 osób chętnych do oddania krwi. Krew oddały 34 zakwalifikowane przez personel medyczny, osoby – pobrano ponad 15 litrów krwi, przeznaczając ten dar na ratowanie życia małego Krzysia Stąpora.
Dziękujemy wszystkim obecnym na akcji – ofiarodawcom krwi, swojego czasu i dobrych chęci dla innych potrzebujących.

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

 

30.05.2014r.

30-go maja 2014-go roku przedstawiciele Klubu Honorowych Dawców Krwi im. św.Jana Pawła II-go przy parafii NSJ w Radomiu, wzięli udział – pod przewodnictwem swojego proboszcza Ks. Romana Adamczyka – w dorocznej, 17-tej pielgrzymce Klubów HDK i PCK na Jasną Górę. Pierwszą i główną częścią pielgrzymki było uczestnictwo we Mszy Świętej, którą celebrował jego ekscelencja ks. Biskup Polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek. Drugą częścią była droga krzyżowa na wałach.
W pielgrzymce na Jasną Górę uczestniczyło wiele klubów HDK i PCK z całej Polski. Jeden z uczestników, który w swoim życiu oddał już ponad 200 litrów krwi został uhonorowany przez bpa Guzdka medalem.

altalt

Więcej zdjęć w galerii.
 

Ogłoszenie
ZAPRASZAMY NA AKCJĘ ODDAWANIA KRWI
01.06.2014r godz. 9 – 14

W dniu 01.06.2014r. w godzinach 9.00 – 14.00 w przygotowanych pomieszczeniach plebanii parafii NSJ będzie przeprowadzona zbiórka krwi w ramach działalności parafialnego Klubu HDK im. św. Jana Pawła II.
Wszystkie chętne do oddania krwi i pełnoletnie osoby prosimy o przyniesienie dowodu tożsamości oraz uprzednie zjedzenie lekkostrawnego posiłku. Każdy dawca przed pobraniem krwi będzie badany przez zespół lekarsko – pielęgniarski RCKiK.
Zachęcamy już teraz i dziękujemy wszystkim, którzy rozumieją szlachetny cel dzielenia się z potrzebującymi tym najcenniejszym darem.
Oddawać własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie, to jest gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej.To Dar Życia” – Jan Paweł II

Ogłoszenie
ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ KRWIODAWCÓW

W sobotę 31 MAJA 2014r odbędzie się pielgrzymka krwiodawców do Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej organizowana przez Federację KHDK im. św. Jana Pawła II i wpisująca się w Ogólnopolską Pielgrzymkę Krwiodawców na Jasną Górę w tym dniu.
Zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii do niedzieli 25-go.
Koszt przejazdu busem 30,-zł.
Wyjazd o godz. 7.00, powrót ok. godz.19.
Zapraszamy.

 

02.03.2014r.

2-go marca 2014 roku w naszej parafii odbyła się akcja oddawania krwi na potrzeby Radomskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Zgłosiło się ok.20 osób chętnych, z czego 15 osób zakwalifikowano do oddania krwi. Pobrano prawie 7 litrów krwi. W sumie w ramach naszego Klubu Honorowych Dawców Krwi zebrano 125 litrów krwi. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się do tej pory w ofiarowanie samych siebie dla innych.

(zdjęcia w galerii)

Przypominamy, że w ramach naszego Klubu można także oddawać krew w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ul.Limanowskiego w dowolnym terminie, zaznaczając tam, że oddajemy krew w ramach tego Klubu.

 

————–

16-go lutego w naszej parafii odbyło się kolejne spotkanie Klubu Honorowych Dawców Krwi im. Bł.Jana Pawła II. Na tym spotkaniu zostało przyjętych 23 nowych członków, którzy otrzymali legitymacje i odznaki Klubu. Od dziś nasz Klub liczy 77 osób o wielkim sercu, które dzielą się wielkim darem życia z potrzebującymi. Dziękujemy bardzo za zaangażowanie i zapraszamy wszystkich chętnych do dołączenia do naszego Klubu.
(zdjęcia w galerii)
Najbliższa zbiórka krwi już 2-go marca 2014r. w godzinach 9-14 w domu parafialnym. Prosimy pamiętać o zabraniu dowodu osobistego. ZAPRASZAMY!

 

ZAPROSZENIE

Zapraszamy serdecznie na Mszę św. w intencji honorowych dawców krwi z naszego parafialnego Klubu HDK im. bł. Jana Pawła II, która odprawiona będzie w najbliższą niedzielę, tj. 16 lutego 2014r o godz. 18.00.
Po mszy św. Nastąpi wręczenie nowym członkom legitymacji i odznak oraz spotkanie w domu parafialnym.

 

01.12.2013.

W dniu 01.12.2013. w naszej parafii odbyła się akcja oddawania krwi na potrzeby Radomskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Akcja poprowadzona była przez parafialny Klub Honorowych Dawców Krwi im. bł. Jana Pawła II. Zgłosiło się ok.35 osób chętnych do oddania krwi. Krew oddało 29 osób – pobrano 13 litrów krwi.
Dziękujemy wszystkim obecnym na akcji – ofiarodawcom krwi, swojego czasu, dobrych chęci i serca innym potrzebującym.
 

 

Ogłoszenie
ZAPRASZAMY NA AKCJĘ ODDAWANIA KRWI
01.12.2013r godz. 9 – 14

W dniu 01.12.2013r w godzinach 9.00 – 14.00 w przygotowanych pomieszczeniach plebanii parafii NSJ będzie przeprowadzona VIII zbiórka krwi organizowana przez parafialny Klub HDK im. bł. Jana Pawła II.
Wszystkie chętne do oddania krwi i pełnoletnie osoby prosimy o przyniesienie dowodu tożsamości oraz uprzednie zjedzenie lekkostrawnego posiłku. Każdy dawca przed pobraniem krwi będzie badany przez zespół lekarsko – pielęgniarski RCKiK.
To szczególna okazja do podjęcia szlachetnej inicjatywy pomocy ludziom chorym. Zachęcamy już teraz do przygotowania się, szczególnie liczymy na młodzież, która ukończyła 18 rok życia.
Dziękujemy wszystkim, którzy rozumieją szlachetny cel dzielenia się z potrzebującymi tym najcenniejszym darem.

“Oddawać własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie, to jest gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej.To Dar Życia” – Jan Paweł II

 

28.09.2013.

28 WRZEŚNIA 2013 roku odbyła się pielgrzymka krwiodawców do Sanktuarium Chrystusa cierniem ukoronowanego w Paradyżu zorganizowana przez Federację KHDK im. bł Jana Pawła II

altalt

Ogłoszenie
ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ KRWIODAWCÓW

W sobotę 28 WRZEŚNIA odbędzie się pielgrzymka krwiodawców do Sanktuarium Chrystusa cierniem ukoronowanego w Paradyżu organizowana przez Federację KHDK im. bł Jana Pawła II

Program pielgrzymki:
  9.00 – wyjazd z parkingu przy kościele NSJ,
11.00 – powitanie
11.15 – konferencja
12.00 – spowiedź, wystawienie Najświętszego Sakramentu
12.30 – Msza Św.
13.15 – agapa (posiłek)
14.00 – błogosławieństwo
ok.16.00 – powrót
Koszt przejazdu autokarem 25 zł.
Zapraszamy.

 

08.09.2013.

  W dniu 08.09.2013. w naszej parafii odbyła się akcja oddawania krwi na potrzeby Radomskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Akcja poprowadzona była przez parafialny Klub Honorowych Dawców Krwi im. bł. Jana Pawła II. Zgłosiło się 35 osób chętnych do oddania krwi. Pobrano 14 litrów krwi.
 Dziękujemy wszystkim, którzy rozumieją szlachetny cel dzielenia się z potrzebującymi tym najcenniejszym darem.

Ogłoszenie
ZAPRASZAMY NA AKCJĘ ODDAWANIA KRWI
08.09.2013r.  godz. 9 – 14

   W dniu 08.09.2013r (niedziela) w godzinach 9.00 – 14.00 w przygotowanych pomieszczeniach plebanii parafii NSJ będzie przeprowadzona VII zbiórka krwi w ramach działalności parafialnego Klubu HDK im. bł. Jana Pawła II.
   Wszystkie chętne do oddania krwi i pełnoletnie osoby prosimy o przyniesienie dowodu tożsamości oraz uprzednie zjedzenie lekkostrawnego posiłku. Każdy dawca przed pobraniem krwi będzie badany przez zespół lekarsko – pielęgniarski RCKiK.
   To szczególna okazja do podjęcia szlachetnej inicjatywy pomocy ludziom chorym. Zachęcamy już teraz do przygotowania się, szczególnie liczymy na młodzież, która ukończyła 18 rok życia.
   Dziękujemy wszystkim, którzy rozumieją szlachetny cel dzielenia się z potrzebującymi tym najcenniejszym darem.

“Oddawać własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie, to jest gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej.To Dar Życia” – Jan Paweł II

02.06.2013r.

2 czerwca 2013 r w godz 9-14 przy kościele pw Najświętszego Serca Jezusowego po raz 6 odbyła się zbiórka krwi. Od 38 osób pobrano 16 litrów tego najcenniejszego leku.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do dzielenia się z potrzebującymi darem krwi.

 

altaltaltaltaltaltaltalt

25.05.2013r.

W sobotę 25 maja na Jasnej Górze odbyła się Ogólnopolska Pielgrzymka Krwiodawców. Reprezentanci naszego klubu włączyli się we wspólną modlitwę o jak największy dar krwi dla wszystkich potrzebujących.
 

altaltaltalt
 

 

Ogłoszenie

W sobotę 25 maja na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Krwiodawców. Chcemy włączyć się w ten dzień wspólnej modlitwy. Planowany wyjazd w sobotę 25 maja o godz. 6.00. Koszt przejazdu autokarem 40 zł. Możemy zapisywać się do niedzieli 19 maja – w zakrystii, w kancelarii lub zgłaszać telefonicznie. Zapraszamy.

07.04.2013.

W niedzielę 7 kwietnia odbyło sie spotkanie krwiodawców z naszego klubu HDK im. bł Jana Pawła II. Na spotkaniu poprzedzonym mszą św. nastąpiło odsłonięcie, umieszczonej przy ołtarzu patrona KHDK – Jana Pawła II, tablicy z nazwiskami krwiodawców naszego klubu (na tablicy jest jeszcze wiela miejsca na nazwiska kolejnych krwiodawców). Po litanii do patrona Klubu, ks. proboszcz wręczył legitymacje i odznaki Klubu. Potem nastąpiło ucałowanie relikwi; na zakończenie wszyscy udali się do sali w domu parafialnym, gdzie przy białym barszczu, kawie i ciastkach spędzono dalszą część wieczoru.
Dziękujemy wszystkim obecnym za przybycie i uczestniczenie w uroczystości i wspólnym spotkaniu, a wszystkim honorowym krwiodawcom z naszego klubu i tym spoza, dziękujemy za dar serca – za ich krew dającą innym szanse na zdrowie i życie.

altaltalt

 

Ogłoszenie

W najbliższą niedzielę 7 kwietnia o godzinie 18.00 msza św. odprawiona będzie dla wszystkich członków parafialnego Klubu Honorowych Dawców Krwi im. bł. Jana Pawła II. Po mszy św. nastąpi uroczyste odsłonięcie, tuż przy ołtarzu Jana Pawła II, tablicy z nazwiskami wszystkich krwiodawców, następnie wręczenie legitymacji i specjalnych odznak Klubu. Po uroczystościach w kościele odbędzie się spotkanie w sali w domu parafialnym.

03.03.2013.

Parafianie Kościoła pw Najświętszego Serca Jezusowego w dniu 03.03.2013.uczestniczyli w akcji oddawania krwi na potrzeby Radomskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Akcja poprowadzona była przez parafialny Klub Honorowych Dawców Krwi im. bł. Jana Pawła II. Zgłosiło się 38 osób chętnych do oddania tego drogocennego i niezastąpionego leku. Po przeprowadzonych badaniach zakwalifikowano 31 osób, od których pobrano w sumie 14 litrów krwi.
Dziękujemy wszystkim, którzy rozumieją szlachetny cel dzielenia się z potrzebującymi tym najcenniejszym darem.

Ogłoszenie

ZAPRASZAMY NA KOLEJNĄ AKCJĘ ODDAWANIA KRWI

    Klub Honorowych Dawców Krwi im. Bł. Jana Pawła II organizuje akcję poboru krwi w dniu 03.03.2013roku (tj. w niedzielę) w godzinach 9 – 14.
    Krew będzie można oddać w przygotowanych pomieszczeniach plebanii parafii NSJ.
    Każdy dawca przed pobraniem krwi będzie badany przez zespół lekarsko – pielęgniarski RCKiK.
    Wszystkie chętne do oddania krwi i pełnoletnie osoby prosimy o przyniesienie dowodu tożsamości oraz uprzednie zjedzenie lekkostrawnego posiłku.
    Honorowe krwiodawstwo to poświęcenie i oddanie siebie innym, to jedna z dróg realizacji największego przykazania Miłości Boga i bliźniego.
    Krew jest najcenniejszym darem, jaki możesz ofiarować drugiemu człowiekowi.
    “Oddawać własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie, to jest gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej.To Dar Życia” – Jan Paweł II

  12.01.2013r.

   W dniu 12.01.2012 roku przedstawiciele naszego Klubu Honorowych Dawców Krwi im. bł. Jana Pawła II przy parafii NSJ w Radomiu, na zaproszenie ks.płk Zenona Surmy – kapelana ordynariatu polowego, uczestniczyli w XVI Krajowym Spotkaniu Opłatkowym Honorowych Dawców Krwi, które odbyło się w katedrze polowej WP w Warszawie. Opłatek poprzedziła Msza św. sprawowana przez biskupa polowego WP Józefa Guzdka. Eucharystię z bp Guzdkiem koncelebrowali ks. Jan Dohnalik, kanclerz kurii polowej, ks. Roman Adamczyk oraz ks. Antoni Mamiński – duszpasterze zaangażowani w krwiodawstwo. W Eucharystii uczestniczyło kilkuset honorowych krwiodawców z całego kraju.
   Wśród innych wystąpień zaproszonych gości, ks. Proboszcz Roman Adamczyk zaprezentował ideę powołania przy naszej Parafii Federacji Klubów Honorowych Dawców Krwi im. bł. Jana Pawła II i zachęcił inne Kluby do współpracy w szczytnym celu.

Inne informacje także na stronie http://ordynariat.pl/pl/537_15219.html

  05.01.2013r.

   W dniu 05.01.2012 roku w domu parafialnym odbyło się spotkanie opłatkowe członków Klubu Honorowych Dawców Krwi im. bł. Jana Pawła II przy parafii NSJ w Radomiu.
   Spotkanie swoją obecnością zaszczycili również przedstawiciele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu – Dyrektor Pan Józef Waniek oraz Pani Katarzyna Żelewska-Bernat kierownik Działu SPiM, którzy w przygotowanej prezentacji „Krew Darem Życia – Darem Serca” przybliżyli obecnym wiedzę oraz społeczną istotę honorowego oddawania krwi.
   Po prezentacji Ks. Proboszcz podziękował przybyłym za zaangażowanie w tą ideę, zaprezentował również tablicę na której umieszczone będą nazwiska krwiodawców z naszego klubu i która zamontowana zostanie obok ołtarza błogosławionego Jana Pawła II.
   Po odmówieniu wspólnej modlitwy i odśpiewaniu kolęd wszyscy przełamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Później był bigos, owoce i pierniki w kształcie serca oraz dalsze rozmowy przy wspólnym stole.

Inne informacje także na stronie http//www.rckik.radom.pl/index.php?pname=251

altaltaltaltaltaltalt

   09.12.2012.

   Parafianie Kościoła pw Najświętszego Serca Jezusowego oraz honorowi dawcy krwi spoza naszej parafii, w dniu 09.09.2012.uczestniczyli w akcji oddawania krwi na potrzeby Radomskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Akcja poprowadzona była przez parafialny Klub Honorowych Dawców Krwi im. bł. Jana Pawła II. Zgłosiło się 40 osób chętnych do oddania tego drogocennego i niezastąpionego leku. Po przeprowadzonych badaniach zakwalifikowano 31 osób, od których pobrano w sumie 13,7 litrów krwi.
   Dziękujemy wszystkim, którzy rozumieją szlachetny cel dzielenia się z potrzebującymi tym najcenniejszym darem.
 

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

Ogłoszenie

    Klub Honorowych Dawców Krwi im. Bł. Jana Pawła II organizuje akcję poboru krwi w dniu 09.12.2012roku (tj. w niedzielę) w godzinach 9 – 14.
    Krew będzie można oddać w przygotowanych pomieszczeniach plebanii parafii NSJ.
    Każdy dawca przed pobraniem krwi będzie badany przez zespół lekarsko – pielęgniarski RCKiK.
    Wszystkie chętne do oddania krwi i pełnoletnie osoby prosimy o przyniesienie dowodu tożsamości oraz uprzednie zjedzenie lekkostrawnego posiłku.
    Honorowe krwiodawstwo to poświęcenie i oddanie siebie innym, to jedna z dróg realizacji największego przykazania Miłości Boga i bliźniego.
    Krew jest najcenniejszym darem, jaki możesz ofiarować drugiemu człowiekowi.

 


09.09.2012.

   Parafianie Kościoła pw Najświętszego Serca Jezusowego w dniu 09.09.2012.uczestniczyli w akcji oddawania krwi na potrzeby Radomskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Akcja poprowadzona była przez parafialny Klub Honorowych Dawców Krwi im. bł. Jana Pawła II. Do ambulansu RCKiK zgłosiło się 31 osób chętnych do oddania tego drogocennego i niezastąpionego leku. Po przeprowadzonych badaniach zakwalifikowano 22 osoby, od których pobrano w sumie 10 litrów krwi.
   Dziękujemy wszystkim, którzy rozumieją szlachetny cel dzielenia się z potrzebującymi tym najcenniejszym darem.
 

 

Ogłoszenie

    Klub Honorowych Dawców Krwi im. Bł. Jana Pawła II organizuje akcję poboru krwi w dniu 09.09.2012 roku (tj. w niedzielę) w godzinach 9 – 14.
    Krew będzie można oddać w ambulansie RCKiK, który stanie na placu kościelnym parafii NSJ w Radomiu.
    Każdy dawca przed pobraniem krwi będzie badany przez zespół lekarsko – pielęgniarski RCKiK.
    Wszystkie chętne do oddania krwi i pełnoletnie osoby prosimy o przyniesienie dowodu tożsamości oraz uprzednie zjedzenie lekkostrawnego posiłku.
    Honorowe krwiodawstwo to poświęcenie i oddanie siebie innym, to jedna z dróg realizacji największego przykazania Miłości Boga i bliźniego.
    Krew jest najcenniejszym darem, jaki możesz ofiarować drugiemu człowiekowi.

 


03.06.2012r.

     Po raz dziewiąty parafianie kościoła pw Najświętszego Serca Jezusowego uczestniczyli w festynie, którego jednym z głównych celów było tym razem oddanie krwi na potrzeby Radomskiego  Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Tegoroczna impreza poprowadzona była przez parafialny Klub Honorowych Dawców Krwi im. bł. Jana Pawła II.
     Do ambulansu RCKiK zgłosiło się 60 osób chętnych do oddania tego drogocennego i niezastąpionego leku. Po przeprowadzonych badaniach zakwalifikowano 39 osób, od których pobrano w sumie 18 litrów krwi.

     Dziękujemy wszystkim, którzy rozumieją szlachetny cel dzielenia się z potrzebującymi tym najcenniejszym darem.
 

alt

alt

alt

alt

 

Ogłoszenie

    Klub Honorowych Dawców Krwi im. Bł. Jana Pawła II organizuje akcję poboru krwi w dniu 03.06.2012 roku (tj. w niedzielę) w godzinach 9 – 14.
    Krew będzie można oddać w ambulansie RCKiK, który stanie na placu kościelnym parafii NSJ w Radomiu.
    Każdy dawca przed pobraniem krwi będzie badany przez zespół lekarsko – pielęgniarski RCKiK.
    Wszystkie chętne do oddania krwi i pełnoletnie osoby prosimy o przyniesienie dowodu tożsamości oraz uprzednie zjedzenie lekkostrawnego posiłku.
    Honorowe krwiodawstwo to poświęcenie i oddanie siebie innym, to jedna z dróg realizacji największego przykazania Miłości Boga i bliźniego.
    Krew jest najcenniejszym darem, jaki możesz ofiarować drugiemu człowiekowi.

  

04.03.2012r.

   Klub rozpoczął swoją działalność 4 marca 2012 roku – tego dnia zorganizowany został, we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr-a Konrada Vieth’a w Radomiu, pierwszy w parafii punkt poboru krwi. Ideę honorowego oddawania krwi dla ratowania życia poparło 28 osób, które zgłosiły się na apel Caritas Diecezji Radomskiej. Po dopełnieniu niezbędnych formalności dotyczących stanu zdrowia i aktualnych predyspozycji, zakwalifikowano 23 osoby, które łącznie oddały 10350ml krwi.
  Tym samym parafia NSJ w Radomiu zapoczątkowała nowy rozdział charytatywnej działalności, zgodnie ze słowami Patrona Klubu – błogosławionego Jana Pawła II:

„DAR KRWI JEST DAREM SERCA, DAREM NADZIEI”

alt

 

Aktualności

Opłatek wspólnot 2018

6. stycznia w Domu Parafialnym odbyły się dwa spotkania opłatkowe a 10. stycznia kolejne. W ten sposób spotkały się wszystkie wspólnoty działające przy naszej parafii. Jak zwykle był przygotowany ciepły poczęstunek a Panie przyniosły ciasta domowego wypieku. Każde...

czytaj dalej

Podsumowanie działalności HDK 2017

W roku 2017 odbyło się 5 zbiórek krwi organizowanych przy naszej parafii. Zbiórki były w dniach: 26.02. + 14.05. + 16.07. + 17.09. + 26.11. Przez 6 lat funkcjonowania Klubu oddano łącznie 302 litry krwi. Dziękujemy wszystkim, którzy tworzą tę wspólnotę ludzi chętnych...

czytaj dalej

Zbiórka Krwi 14. Maja 2017 r.

14.05.2017 r. Na akcji poboru krwi zebraliśmy 6,3 litra krwi (zgłosiło się 17 osób, 14 oddało krew). Dziękujemy Wam serdecznie i wciąż zapraszamy do oddawania krwi dla chorych (następna akcja we wrześniu).

czytaj dalej

Zbiórka krwi Klubu HDK im. Św. Jana Pawła II

W niedzielę 14-tego maja w godzinach 9.00 – 14.00 kolejna zbiórka krwi w naszym parafialnym Klubie HDK im. Św. Jana Pawła II. Szczególnie zachęcamy młodych, którzy już ukończyli 18 lat. Trzeba być na czczo i zabrać ze sobą dowód osobisty. 

czytaj dalej

OGÓLNOPOLSKA FEDERACJA KLUBÓW HONOROWYCH DAWCÓW KRWI

OGÓLNOPOLSKA FEDERACJA KLUBÓW HONOROWYCH DAWCÓW KRWI im. BŁOGOSŁAWIONEGO JANA PAWŁA II W dniu 1 września 2012 roku parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu powołała Ogólnopolską Federację Klubów Honorowych Dawców Krwi im. bł. Jana Pawła II. Założycielom...

czytaj dalej

Kalendarz Aktualności

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Archiwum