Koła Żywego Różańca

Data utworzenia

Koła Żywego Różańca powstały wraz z utworzeniem Parafii NSJ w Radomiu i są najstarszą nieprzerwanie działającą grupą glinickiej wspólnoty parafialnej.

Osoby odpowiedzialne

Zelatorką jest p. Grażyna Gaworska, a moderatorem ks. Roman Adamczyk.

Cel powołania i charakterystyka działalności

Różaniec, którego nazwa wzięła się od łacińskiego słowa rosarium, ogród różany, jest modlitwą o wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny. W Żywym Różańcu kółko złożone z 20 osób nazywa się „Różą” i każda z tych osób odmawia codziennie jedną Tajemnicę Różańca Świętego. Przyjęcie do tej wspólnoty dokonuje się przez wpisanie do rejestru członków i zobowiązanie się do codziennego odmawiania wskazanej dziesiątki Różańca świętego w konkretnych intencjach. Zmiana tajemnic odbywa się co miesiąc. Kółka różańcowe  są darem dla parafii, bo są grupą ludzi,  która codziennie modli się i wyprasza potrzebne wspólnocie parafialnej łaski.

Wspólnota różańcowa w Parafii NSJ w Radomiu składa się z 15 „róż”.  Ich członkinie co roku udają się na Ogólnopolską Pielgrzymke Żywego Różańca  na Jasną Górę oraz Pielgrzymkę Rodziny Różańcowej Diecezji Radomskiej do Wysokiego Koła. Poza zasadniczym obowiązkiem codziennego odmawiania jednego dziesiątka Różańca podejmują także w każdy wtorek modlitwę różańcową w świątyni w intencji parafii oraz angażują się w materialne wspieranie jej potrzeb. 

Termin spotkań formacyjnych

Wymiana tajemnic różańcowych odbywa się w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 17.00. Msza św. w intencji żyjących członków Kół Żywego Różańca sprawowana jest w pierwszą sobotę miesiąca o godz.18.00, a za zmarłych w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 18.00.