Oaza młodzieży

Ruch Światło – Życie nazywany jest oazą. A co to jest oaza, z czym się ona kojarzy?

To miejsce, pośród rozgrzanych palącym słońcem piasków pustyni, w którym znajdujemy wodę i pożywienie. Oaza to obszar obfitujący w bujną zieleń, która koi zmęczonego podróżnika swoim unikalnym mikroklimatem i zaprasza do odpoczynku.

Czym jest zatem Ruch Światło – Życie? To miejsce gdzie wśród pustyni codzienności, zabiegania, monotonii obowiązków znajdujemy Życie w obfitości dzięki odnowieniu relacji z Bogiem, nieustannym doświadczaniu Jego miłości, oraz wsparciu jakim obdarzają nas poszczególni członkowie Wspólnoty.

Ruch Światło-Życie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła powstałym po Soborze Watykańskim II. Założył go kapłan naszej diecezji – sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. Ruch ten gromadzi młodzież, dorosłych oraz kapłanów, którzy pełniąc funkcje moderatorów podejmują odpowiedzialność za wspólnotę. Ruch Światło-Życie zasadniczo składa się z dwóch dopełniających się gałęzi: Domowego Kościoła (dla rodzin) i Oazy Żywego Kościoła (tzw. oazy młodzieżowej).

Aktualności

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.

Kalendarz Aktualności

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Archiwum