Dzień I

Podróż do Madrytu gdzie czekali na nas panowie kierowcy Jacek i Mariusz, którzy dowieźli nas na nocleg w hotelu w Salamance.

Dzień II

W blasku hiszpańskiego słońca ruszyliśmy zwiedzać Salamankę. Przewodnikiem naszym była Pani Flor. Pierwsze wzmianki o tym mieście pochodzą z VII wieku przed naszą erą. Zatrzymaliśmy się przy tzw. Moście Rzymskim z czasów cesarza Trajana. Następnie weszliśmy przez najstarszą bramę i najstarszą drogą do zabytkowej części miasta. Tam znajduję się najstarszy, bo założony w 1218 roku uniwersytet publiczny. Odwiedziliśmy m. in. Planetarium i katedrę z 1513 r. w jednej z kaplic przeżywaliśmy Mszę świętą, po której przeszliśmy na najważniejszy plac Salamanki. Po czasie wolnym, pełni najlepszych wrażeń, wyruszyliśmy do Santiago De Compostela.

 

Dzień III

Wtorek przeżywaliśmy w mieście Św. Jakuba Apostoła. Przewodnikiem była p. Iza. Zatrzymaliśmy się na placu reprezentacyjnym, gdzie odbywają się wszystkie najważniejsze uroczystości kościelne i państwowe. Tu wysłuchaliśmy o historii miasta i samego Św. Jakuba. Sercem miasta jest katedra Św. Jakuba, do której prowadzi ponad 20 dróg z rozmaitych części Europy. Po Mszy świętej zwiedziliśmy katedrę, nawiedziliśmy relikwie św. Jakuba oraz uściskaliśmy, zgodnie z tradycją, figurę Świętego. Po spacerze ulicami Santiago wyruszyliśmy do Fatimy.