PIELGRZYMKA DO ITALII (27.05. – 03.06.2017 r.)

TRASA: Radom – Tarvisio – Mediolan – Genua – Rzym – Manopello – Orvieto – Ravenna – Bolonia –Tarvisio – Graz– Radom.

Dzień 1 (sobota 27.05)

Msza św. Radom – przejazd przez Czechy, Wiedeń, Alpy Austriackie na nocleg do Tarvisio. Obiadokolacja, nocleg 

Dzień 2 (niedziela 28.05)

Śniadanie, przejazd do Mediolanu. Zwiedzanie historycznego centrum: DUOMO (katedra) – trzeci co do wielkości kościół na świecie, Galeria Vittorio Emanuele II – pierwsza we Włoszech konstrukcja ze stali i żelaza, Teatro la Scala – słynna opera, Kościół Santa Maria delle Grazie. Wieczorem przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 (poniedziałek 29.05)

Śniadanie, przejazd do Genui – znanego włoskiego miasta portowego. W programie: dom, w którym urodził się Krzysztof Kolumb, port, Katedra San Lorenzo i Plac Dantego z pobliską Bramą Miejską oraz Oceanarium (dla chętnych możliwość wejścia do muzeum). Przejazd do Santa Severa, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 (wtorek 30.05)

Śniadanie, uczestnictwo pielgrzymów we Mszy Świętej przy grobie św. Jana Pawła II– zwiedzanie Bazyliki i placu Św. Piotra – Muzea Watykańskie, czas wolny. Przejazd do Santa Severa, obiadokolacja, nocleg.  

Dzień 5 (środa 31.05) Śniadanie, Audiencja generalna u Ojca Świętego Franciszka;– spacer do pięknej dzielnicy Trastevere, czas wolny, spacer uliczkami Rzymu do Fontanny di Trevi, Schody Hiszpańskie, Piazza del Popolo. Przejazd do Santa Severa, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6 (czwartek 01.06)Śniadanie,przejazd do Sanktuarium w Manoppello, gdzie przechowywana jest chusta Św. Weroniki. na której uwieczniony jest wizerunek Jezusa Chrystusa. Można go oglądać w kościele kapucynów. Z badań naukowych wynika, że całun z Manopello ma taki sam układ ran i proporcji twarzy, co Całun Turyński i jest prawdopodobnie oryginałem chusty św. Weroniki. Przejazd do Orvieto, średniowiecznego miasta położonego na resztkach wygasłego wulkanu, słynącego ze wspaniałej gotyckiej katedry, w której przechowywane są relikwie Cudu Eucharystycznego, Przejazd na nocleg, Obiadokolacja.

Dzień 7 (piątek 02.06)Śniadanie. Przejazd do Bolonii słynącej jednym z najstarszych uniwersytetów w Europie i zwiedzanie średniowiecznego Starego Miasta: bazylika San Petronio, Piazza Nettuno ze słynną fontanną, Przejazd na nocleg, obiadokolacja.

Dzień 8 (sobota 03.06) Śniadanie, Powrót do kraju – Msza św. w Grazu oraz zwiedzanie starówki – przejazd do Radomia w godzinach wieczornych.

Cena: 990 PLN + 345 €UR

Cena zawiera: Wszystkie7noclegów w hotelach klasy turystycznej 3*/4* Pokoje 2-3, os. z łazienkami. • Śniadania kontynentalne (7) i obiadokolacje (7). • Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w klimatyzację, wc, barek i dvd.

W autokarze kawa, herbata. • Ubezpieczenie KL, NW. • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, wjazdy do miast.

KONTAKT: Ks. Sebastian Osiński: tel.: 500137854