PIELGRZYMKA DO ITALII W ROKU ŚWIĘTYM MIŁOSIERDZIA (16.-24.04.2016)

TRASA: Radom – Tarvisio – Florencja – Asyż – Cascia – Rzym – Bagnoreggio – Neapol – Pompeje – Siena – Rimini – San Marino – Mariazell – Radom

Dzień 1 (sobota 16.04)Msza św. Radom – przejazd przez Czechy, Wiedeń, Alpy Austriackie na nocleg do Tarvisio. Obiadokolacja, nocleg

Dzień 2 (niedziela 17.04)Śniadanie, przejazd do Florencji, Msza sw. Zwiedzanie miasta – renesansowy Palazzo Pitti,  Ponte Vecchio (Most Złotników), Piazza Signorii. Kościół franciszkański Santa Croce z cenotafem Dantego, grobowcami Michała Anioła, Galileusza, Machiavellego, Rossiniego. Katedra NMP Kwietnej z olbrzymią kopułą Brunelleschiego oraz dzwonnicą Giotta. Baptysterium do którego prowadzą słynne ”Rajskie Wrota” Ghibertieg. Przejazd na nocleg w okolice Asyżu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 (poniedziałek 18.04)Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie średniowiecznego miasta św. Franciszka – Asyżu. W programie nawiedzenie bazyliki z grobem Świętego, bazyliki św. Klary, kościoła św. Damiana, Chiesa Nuova, gdzie znajduje się dom św. Franciszka i Oratorium, gdzie według tradycji się urodził. Następnie przejazd do Santa Maria degli Angeli, która jest relikwiarzem małego kościółka Porcjunkuli, w pobliżu którego św. Franciszek zmarł. Wyjazd do Casci, nawiedzenie sanktuarium sw. Rity, Msza sw., przejazd do miejscowości Nemi nad jeziorem Nemi w przepięknej okolicy o nazwie Colli Albani w pobliżu Castel Gandolfo (okolice Rzymu), obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 (wtorek 19.04)Śniadanie, wyjazd do Rzymu i Watykanu, na nawiedzenie czterech Bazylik Większych z racji Roku Świętego: uczestnictwo pielgrzymów we Mszy Świętej przy grobie św. Jana Pawła II– zwiedzanie Bazyliki i placu Św. Piotra (czas wolny na zakup pamiątek i dewocjonaliów) – przejazd do Bazyliki św. Jana na Lateranie, nawiedzenie Bazyliki MB Większej, przejazd do Bazyliki św. Pawła za Murami. Powrót do hotelu w Nemi, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5 (środa 20.04)Śniadanie, przejazd do Watykanu – Audiencja generalna u Ojca Świętego Franciszka –wyjazd do średniowiecznego miasta Bagnoreggio, w którym urodził się sw. Bonawentura,  Msza św – powrót do hotelu w Nemi, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6 (czwartek 21.04)Po śniadaniu wyjazd do Neapolu, nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej Królowej Różańca w Pompejach i udział we Mszy sw przed cudownym obrazem, zwiedzanie starożytnego miasta zniszczonego przez wybuch Wezuwiusza w Pompejach – powrót do hotelu w Nemi  obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7 (piątek 22.04)Śniadanie, przejazd do Sieny w Toskanii, zwiedzanie miejsc związanych z św. Katarzyną: kościół św. Dominika, klasztor, kościół św. Franciszka gdzie zachowane są 351 hostie z roku 1730, Msza św. Ponadto zwiedzenie amfiteatralnego Piazza del Campo, gdzie odbywają się słynne wyścigi konne Palio, następnie katedra z rzeźbami m.in. Michała Anioła, spacer po Via di Citta z patrycjuszowskimi wspaniałymi pałacami – przejazd na nocleg do Rimini, obiadokolacja, spacer po plaży.

Dzień 8 (sobota 23.04)Śniadanie – przejazd do San Marino, najmniejszej republiki świata, Msza sw., krótki spacer, zwiedzanie historycznego centrum, czas wolny w strefie tax–free 😉 –przejazd na nocleg do Tarvisio, obiadokolacja.

Dzień 9 (niedziela 24.04)Śniadanie – przejazd do Mariazell. Zatrzymamy się
w największym sanktuarium maryjnym Austrii (austriacka Częstochowa). Msza Święta
w Bazylice Matki Bożej Królowej Austrii. Powrót do Radomia w godzinach nocnych.

Cena:   990 PLN + 365 €            

Cena zawiera: Wszystkie 8 noclegów w hotelach klasy turystycznej 3*/4* Pokoje 2 i 3 os. z łazienkami. • Śniadania kontynentalne (8) i obiadokolacje (8). • Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w klimatyzację, wc, barek i dvd. W autokarze kawa, herbata. • Ubezpieczenie KL, NW. • Opieka Pilota • Bilety do zwiedzanych obiektów, komunikacja miejska, wjazdy do miast.

Kontakt: Parafia NSJ Radom – Glinice; Ks Sebastian Osiński, tel.: 500137854