PIELGRZYMKA DO ITALII ŚLADAMI ŚW. JANA PAWŁA II (23-31.05.2015)

TRASA: Radom – Wiedeń – Tarvisio – Wenecja – Turyn – Piza – Rzym– Monte Cassino– San Giovanni Rotondo– Monte Sant’Angelo – Lanciano – Loreto– Padwa – Tarvisio – Kahlenberg– Radom

Dzień 1 (sobota 23.05)

Msza św. Radom – przejazd przez Czechy, Wiedeń, Alpy Austriackie na nocleg do Tarvisio. Obiadokolacja, nocleg 

Dzień 2 (niedziela 24.05)

Śniadanie, przejazd do Wenecji, płynięcie tramwajem wodnym na Plac św. Marka, zwiedzanie Placu i Bazyliki, oraz sławnego „Canale Grande” i Pałacu Dożów weneckich,  Msza Św.  Przejazd do Turynu obiadokolacja, nocleg,.

Dzień 3 (poniedziałek 25.05)

Po śniadaniu nawiedzenie Całunu Turyńskiego, („Całun” jest wystawiony tylko przez 3 tygodnie w 2015 roku, następna możliwość zobaczenia oryginału świętego płótna, w które było zawinięte ciało Pana Jezusa będzie za kilkanaście lat), zwiedzanie starówki Turynu – wyjazd do Pizy, zwiedzanie baptysterium, bazyliki, „krzywej wieży”,  wyjazd do Santa Severa(okolice Rzymu),         obiadokolacja, nocleg

Dzień 4 (wtorek 26.05)

Śniadanie, wyjazd do Watykanu – uczestnictwo pielgrzymów we Mszy Świętej przy grobie św. Jana Pawła II– zwiedzanie Bazyliki i placuŚw. Piotra– przejazd do Bazyliki św. Jana na Lateranie, Święte schody, przejście do Kościółka z ikona MB Nieustającej Pomocy, nawiedzenie Bazyliki MB Większej, przejazd pod Koloseum, spacer po Fori Imperiali – Plac Wenecki  – Usta Prawdy – Circo Massimo – przejazd do katakumb św. Kaliksta – Bazylika św. Pawła za Murami – powrót do hotelu w Santa Severa, obiadokolacja, nocleg – możliwość kąpieli w morzu śródziemnym.  

Dzień 5 (środa 27.05)

Śniadanie, przejazd do Rzymu – Audiencja generalna u Ojca Świętego Franciszka;– czas wolny na zakup pamiątek i dewocjonaliów, po południu spacer na Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek, Fontanna di Trevi, Panteon, Schody Hiszpańskie;– powrót do hotelu w Santa Severa, Msza św., obiadokolacja, możliwość kąpieli w morzu śródziemnym.

Dzień 6 (czwartek 28.05)Po śniadaniu wyjazd na Monte Cassino, nawiedzenie Cmentarza Żołnierzy Polskich, Msza św., czas na modlitwę oraz zwiedzanie opactwa oo. Benedyktynów – przejazd do San Giovanni Rotondo, nawiedzenie miejsc związanych z pobytem i działalnością św. Ojca Pio, modlitwa przy relikwiach Świętego – przejazd na nocleg na Gargano (Monte Sant’Angelo) obiadokolacja.

Dzień 7 (piątek 29.05)Msza św. w grocie, gdzie miały miejsce objawienia św. Michała Archanioła, śniadanie, czas wolny –wyjazd do Lanciano, nawiedzenie Sanktuarium Cudu Eucharystycznego– przejazd do Loreto – nawiedzenie Bazyliki i Domku św. Rodziny, nawiedzenie Cmentarza Żołnierzy Polskich – nocleg w Loreto. obiadokolacja

Dzień 8 (sobota 30.05)

śniadanie – przejazd do Padwy – Msza św. i zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego – przejazd na nocleg do Tarvisio – obiadokolacja

Dzień 9 (niedziela 31.05)

Śniadanie – Powrót do kraju – Msza św. w Wiedniu na Kahlenbergu i, gdzie król Jan III Sobieski, przed wielką bitwą z Turkami w 1683 r. służył do Mszy św. jako ministrant ,. – przejazd do Radomia w godzinach wieczornych.

Cena: 990 PLN + 330 €UR

Cena zawiera: Wszystkie 8 noclegów w hotelach klasy turystycznej 3*/4* Pokoje 2 i 3 os. z łazienkami. • Śniadania kontynentalne (8) i obiadokolacje (8). • Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w klimatyzację, wc, barek i dvd.

W autokarze kawa, herbata. • Ubezpieczenie KL, NW. • Opieka Pilota • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, komunikacja miejska w Rzymie, wjazdy do miast. • Transfer tramwajem wodnym w Wenecji.

KONTAKT: Ks. Sebastian Osiński – tel.: 500137854