alt

Pielgrzymka ma charakter religijny (nie turystyczny, nie jest to bowiem rajd rowerowy); obowiązuje podporządkowanie się programowi wyznaczonemu przez organizatorów. Czas pielgrzymki to dwa dni abstynencji od alkoholu. Uczestniczymy we wszystkich punktach programu. Każdy pielgrzym powinien być przed rozpoczęciem pielgrzymki u spowiedzi, aby móc ofiarować trud pielgrzymi dla pomnożenia dobra duchowego. Podejmujemy pielgrzymowanie w określonej przez siebie intencji.

1. Terminy:

Dzień I – wyjazd: 15 czerwca (sobota); msza św. w kościele NSJ Radom o godz. 6.30. Pakowanie sprzętu, wyjazd ok. 7.30. Przyjazd do ośrodka w Dąbrówce ok. 16.30; zakwaterowanie; toaleta; wspólna kolacja; modlitwy wieczorne.
Dzień II – 16 czerwca (niedziela) ok. 5.30  modlitwy, śniadanie; 6.00 wyjazd. Ok. 15.00 przyjazd do Częstochowy; modlitwy przed obrazem Matki Bożej; przejście na parking; toaleta; 18.30 msza św.; ok. 20.00 wyjazd z parkingu autobusem; ok. 24.00 Radom NSJ.
2. Trasa:
Dzień I: (ok. 100 km): Radom – Opoczno – Prymusowa Wola – Paradyż – Dąbrówka
Dzień II: (ok. 100 km): Dąbrówka – Przedbórz – Silnica – Św. Anna – Mstów – Jasna Góra.
3. Logistyka:
Bagaże wiezie BUS; dostęp do nich na postojach.
Przy awarii sprzętu pielgrzym składa rower na przyczepę i do postoju jedzie BUSEM. Podczas postoju mechanik usuwa przeszkodę.
Gdy ktoś czuję dolegliwość podczas jazdy – składa rower na przyczepę i BUSEM  podjeżdża na postój.
Po przyjeździe do Częstochowy rowery są umieszczane na lawecie samochodu (przyjedzie osobny samochód) i przewiezione do Radomia. Za niezawinione uszkodzenia roweru organizator nie odpowiada.
Po zakończeniu pielgrzymki przyjeżdża autobus. Bus + autobus przywozi pielgrzymów do Radomia.
4. Posiłki: pierwszego dnia = od rozpoczęcia aż  do kolacji każdy sam organizuje sobie posiłki; wspólnym posiłkiem jest kolacja w domu zakwaterowania w Dąbrówce. W niedzielę wspólne śniadanie, w południe wspólny posiłek pielgrzymkowy, kolacja we własnym zakresie / możliwość skorzystania z oferty gastronomicznej na Jasnej Górze.
5. Bardzo prosimy o dobre przygotowanie roweru i wzięcie części zapasowych.
6. W czasie przejazdu będzie zorganizowana pomoc pielęgniarki. Bardzo prosimy, aby każdy zaopatrzył się w podstawowe środki medyczne.
7. Każdy pielgrzym otrzyma pamiątkową koszulkę upamiętniającą udział w pielgrzymce.
8. Organizatorzy przyjmują określoną / do 60 osób / liczbę pielgrzymów. Całość zostanie podzielona na 4 zastępy, za które będą odpowiedzialni wyznaczeni grupowi. Będziemy jechali w kolumnie zachowując odpowiednie odstępy między grupami.
9.  Koszt: 160 zł od osoby.

 

10. Inne informacje będą przekazywane w trakcie trwania pielgrzymki.
11. Termin zgłoszeń – do 15 maja 2013 r.


SZCZĘŚĆ BOŻE
Ks. Roman Adamczyk – Proboszcz Parafii NSJ w Radomiu (tel:. 600 778 171 )