„Pokusy – czym są i jak z nimi walczyć” – to temat rekolekcji jakie przeżywała wspólnota Domowego Kościoła w dniach 23. – 25. października 2015 r. w Domu Rekolekcyjnym w Dąbrówce. Przez ten święty czas przeprowadził nas Ks. Roman Adamczyk,

 sprawy organizacyjne zostały powierzone Barbarze i Krzysztofowi Malinowskim, a  kuchnią zajmowała się pracująca tam Pani kucharka .

Wydawać by się mogło, że ci którzy już przez jakiś czas przeżywają formację duchową powinni umieć odróżnić kuszenie oraz pokusę od grzechu, ale rzeczywistość (jak zwykle) okazała się inna. 85 osób ze wspólnoty z wielkim zainteresowaniem słuchało konferencji. Podczas pracy w grupach zastanawialiśmy z jakimi pokusami każdy z nas oddzielnie musi się zmierzyć a potem dzieliliśmy się ze wszystkimi jakiej „broni” używać by z nimi walczyć.  Piękna jesienna pogoda sprawiła, że bardzo chętnie wolny, sobotni,  poobiedni czas wykorzystaliśmy na spacer. W niedzielę małżonkowie mieli zapewniony czas na dialog małżeński, natomiast  osoby  samotnie przeżywające rekolekcje wykorzystały czas według własnej koncepcji .

Bardzo prędko nadszedł czas podziękowań i pożegnań, i choć trudno było się rozstawać wróciliśmy do swoich środowisk, by kształtować sumienie przed uczynkowe i próbować w codzienne życie wdrażać zdobytą wiedzę. 

BG

GALERIA