Nie ma większej radości we wspólnocie parafialnej nad przeżywanie prymicji. W sobotę 28. maja 2016 r.  ordynariusz naszej diecezji wyświęcił siedmiu nowych kapłanów, a wśród nich naszego parafianina Księdza Łukasza Madeja. Na taką łaskę czekaliśmy 12 lat. 

W niedzielę 29. maja 2016 r. ks. Proboszcz Roman Adamczyk przybył do rodzinnego domu Prymicjanta i wraz z rodziną, przyjaciółmi i przedstawicielami wspólnot parafialnych procesyjnie  wprowadził nowego kapłana do parafialnej świątyni. Przed zaplanowaną na godz 12.00 Eucharystią Ksiądz Neoprezbiter otrzymał życzenia. Jako pierwszy w imieniu pracujących u nas księży i wszystkich parafian życzenia złożył Ks. Proboszcz, następnie przedstawiciele dzieci, młodzieży i wspólnot parafialnych osób dorosłych.Obstawę liturgiczną zapewnili przedstawiciele wspólnoty Mamre. Natomiast Słowo Boże, do Księdza Prymicjanta i wszystkich obecnych skierował Ksiądz Maciej Korczyński, ojciec duchowny Radomskiego Seminarium Duchownego. Na zakończenie Eucharystii Ks Łukasz  ze wzruszeniem dziękował poszczególnym osobom, dzięki którym wybrał stan duchowny i mógł sprawować tę Mszę świętą. I nastąpił czas prymicyjnego błogosławieństwa, najpierw Mamie i Siostrze z rodziną, następnie poszczególnym stanom i wszystkim obecnym.

Bogu niech będą dzięki, za Twoje powołanie Księże Łukaszu, niech w całym kapłańskim życiu nie braknie Ci radości i zadowolenia z tego, że poszedłeś pełnić Bożą wolę pośród Jego ludzi, niech Pan darzy Cię obficie zdrowiem i wszelkimi łaskami, abyś mógł zrealizować Swoje marzenia i zamierzenia jakich masz dzisiaj pewnie dużo, niech zawsze otaczają Cię ludzie potrzebujący Twojej posługi ale niech nigdy nie braknie tych, którzy będą Ciebie wspierać. Szczęść Boże na tę jakże piękną i trudną kapłańską drogę!!!!

BG

GALERIA