altPIERWSZA ROWEROWA PIELGRZYMKA MĘŻCZYZN DO SANKTUARIUM ŚW. JÓZEFA W KALISZU ORGANIZOWANA PRZEZ RADĘ RYCERZY KOLUMBA NR 15814 Z PARAFII NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSOWEGO W RADOMIU

 

Uwagi ogólne:

 

1.         Pielgrzymkę organizuje Rada Rycerzy Kolumba 15814 z Parafii NSJ w Radomiu, ale są na nią zaproszeni Rycerze Kolumba z diecezji radomskiej oraz wszyscy inni chętni mężczyźni nie będący zrzeszeni w organizacji rycerskiej.

2.         Celem pielgrzymki jest modlitewne nawiedzenie głównego w Polsce sanktuarium p.w. św. Józefa w Kaliszu i poświęcenie się Jego opiece.

3.         Pielgrzymka ma charakter religijny / nie turystyczny, nie jest to bowiem rajd rowerowy/, obowiązuje podporządkowanie się programowi wyznaczonemu przez organizatora. Czas pielgrzymowania to trzy dni wolne od alkoholu i nikotyny. Uczestniczymy we wszystkich punktach programu. Każdy pielgrzym powinien przed rozpoczęciem być u spowiedzi, aby móc ofiarować trud dla pomnożenia dobra duchowego. Podejmujemy pielgrzymowanie w określonej przez siebie intencji.

 

Informacje szczegółowe:     22 / piątek / – 24 / niedziela / sierpnia 2014.

1.         Trasa jest opisana na karecie głównej. Całość – długość to ok. 270 km. Wyruszamy z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu / osiedle Kaptur /, zbiórka o godz. 6.30 Powrót również na to samo miejsce w niedzielę w godzinach wieczornych.

 

2.         Logistyka:

            * autobus wiezie przez cały czas bagaże, na postojach mamy do nich dostęp.

  * przy awarii roweru lub jakimś niedomaganiu, rower jest składany w luku autobusu, a pielgrzym dany odcinek pokonuje w pojeździe.

* po przyjeździe do Kalisza rowery zostają załadowane na dodatkowy samochód ciężarowy. Organizator nie odpowiada za uszkodzenia rowerów podczas transportu.

* po zakończonym pobycie w sanktuarium w Kaliszu rowery są przewożone do Radomia / osiedle Kaptur /, a uczestnicy wracają autobusami.

* przez pierwszy dzień do kolacji uczestnicy żywią się sami; w piątek kolacja wspólna. Sobota śniadanie wspólne, w ciągu dnia posiłki indywidualne, kolacja wspólna. Niedziela, wspólne śniadanie, obiad we własnym zakresie w Kaliszu.

 

3.         Bardzo prosimy o dobre przygotowanie roweru.

 

4.         Każdy otrzyma pamiątkową koszulkę upamiętniającą udział w pielgrzymce.

 

5.         Koszt / jak na plakacie / = 265 zł. / * opłata za autobus; * opłata za samochód ciężarowy na przewóz powrotny rowerów; * koszulka; * 2x nocleg w domach rekolekcyjnych; * wyżej opisane wyżywienie; * inne koszty organizacyjne.

 

6.         Zgłoszenia do 31 maja 2014 r. = dane adresowe zamieszczone na plakacie.

 

7.         Liczba uczestników = max. 75 osób.

 

8.         Inne informacje udzielane będą indywidualnie.

 

                                                                       Szczęść Boże

                                                                       Organizatorzy

 

ZOBACZ ULOTKE TUTAJ