9. listopada 2016 r. w Domu Parafialnym odbyło się kolejne spotkanie Klubu Seniora. Tym razem zaproszenie Ks. Proboszcza przyjął Pan Jerzy Bąk, członek kółek poetyckich i amatorskiego teatru działającego przy Radomskiej Orkiestrze Kameralnej.

Z racji trwającego Roku Sienkiewiczowskiego nasz Gość z pamięci zaprezentował nam obszerny fragment “Latarnika“. Już tym jednym fragmentem, Pan Jerzy wprawił nas w wielkie zadziwienie. Usłyszeliśmy jeszcze wiele innych wierszy m. in. Kochanowskiego, Gałczyńskiego, Tuwima. Pan Jerzy podzielił się z nami również metodami jak ćwiczyć pamięć i w jaki sposób sam uczy się prozy i poezji na pamięć. Okazuje się, że jest to sztuka wymagająca dużo pracy, ale temu Panu, samoukowi, jak sam o sobie mówi, dająca dużo satysfakcji.  Już od pierwszych lat szkoły podstawowej a potem w Technikum Budowlanym recytował wiersze na okolicznościowych akademiach. W czasach pracy zawodowej na pewien stracił kontakt z kółkami recytatorskimi, ale z przyjemnością wrócił do swojej pasji.

Na zakończenie wszyscy razem podjęliśmy próbę recytowania znanej przecież “Lokomotywy“, wydawało nam się, że poradzimy sobie całkiem dobrze. Niestety, szybko przekonaliśmy się, że tylko nam się wydawało, bo pamiętamy bardzo niewielkie i bardzo łatwe fragmenty.

BG

GALERIA