W dn 8.05 – 15.05 trwa tydzień bibliotek. W ciągu tego tygodnia pracownicy Biblioteki Pedagogicznej organizują rozmaite spotkania i zajęcia dla różnych grup wiekowych. Na 13.maja po raz kolejny zostali zaproszeni min Seniorzy z NSJ Radom. Bardzo serdecznie przywitała nas pani Ewa Pachniak. Zajęcia z nami poprowadziła pani Anna Swend. W tym roku robiłyśmy karty okolicznościowe metodą kolażu, która polega na tym , że na jednej kartce są wykorzystane materiały o różnej fakturze. Materiały do prac zostały wcześniej przygotowane przez pracowników Biblioteki. Każda z przybyłych osób wykonała kilka kartek według własnego pomysłu i potrzeby. Pani Anna ze stoickim wręcz spokojem najpierw zapewniała nas ,że każda kartkę wykona a potem jeśli było trzeba z wielką empatią doradzała lub pomagała. Ponieważ było dużo przygotowanych materiałów a praca była rzeczywiście dosyć łatwa do wykonania i dawała dużo radości w ciągu godzinnych zajęć wykonaliśmy po trzy, cztery kartki. Wszystkie one są piękne i bardzo oryginalne. Panie z Biblioteki przygotowały domowe ciasto oraz kawę lub herbatę. Po tym smacznym poczęstunku zaskoczyła nas nowa propozycja. W Bibliotece można obejrzeć wystawę o bibliotekach krajowych i światowych. O tym opowiedziała nasza parafianka pani Bożena Jeżmańska. Usłyszeliśmy i zobaczyliśmy zdjęcia 10. najpiękniejszych bibliotek w Polsce i w świecie. Usłyszeliśmy o 10. najdroższych książkach świata i tu czekało zaskoczenie , bo okazuje się ,że najdroższa książka świata to Konstytucja Stanów Zjednoczonych , dokument z 1787 r ,sprzedany za 43 mln dolarów. Ciekawostką jest też, że najstarsza biblioteka znajduje się w Maroku a powstała w 859 r. Wystawa zawiera jeszcze dużo ciekawych informacji
Zdjęcia i tekst : Barbara Głowacka.



Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.