W środę 25. lutego 2015 r. odbyło się kolejne spotkanie Klubu Seniora z NSJ Radom. Tym razem wraz z Ks. Proboszczem Romanem Adamczykiem udaliśmy się do parafii ewangelicko – augsburskiej w Radomiu. 

Tam czekał na nas Ks. Proboszcz Wojciech Rudkowski.  Pastor opowiedział historię tej wspólnoty i świątyni, która liczy sobie ponad 200 lat.      Na przestrzeni lat budynek pełnił funkcje sakralne ale też został zamieniony na teatr a następnie na magazyn soli. Po II wojnie światowej parafia powstała kolejny raz i choć liczebnie bardzo się zmniejszyła  trwa i działa, a na dzień dzisiejszy  jest więcej chrztów niż pogrzebów. W kościele tym znajdują się najstarsze w Radomiu organy i w związku z tym organizowane są różne koncerty. Na ścianach umieszczone są tablice poświęcone zasłużonym dla Radomia ludziom, którzy jak się okazuje byli wyznania ewangelicko – augsburskiego. Podczas odpowiedzi na pytania dowiedzieliśmy się co nas łączy i co nas różni.

Choć w kościele był dosyć chłodno, wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni, bo uznaliśmy to spotkanie za bardzo ciekawe.

Księdzu Wojciechowi Rudkowskiemu z całego serca dziękujemy za wszystkie przekazane informacje, za poświęcony nam czas i życzymy wielu sił i łask potrzebnych do dalszej pracy. Szczęść Boże!

GALERIA