Pani Halina Styczeń. dyrektor Muzeum im Jacka Malczewskiego, kolejny raz zainicjowała zwiedzanie aktualnych wystaw. 6 listopada Seniorzy wraz z Księdzem Proboszczem w ten sposób odbyli swoje kolejne spotkanie. Jako pierwszą zwiedzaliśmy wystawę bursztynu. Pani przewodnik opowiedziała cały proces powstawania bursztynu na przestrzeni milionów lat jak również sposoby jego wydobycia , obrabiania i wykorzystania.Bursztyn ma bardzo różnorakie zastosowania w medycynie, kosmetyce i w  biżuterii. Widzieliśmy również wiele imitacji bursztynu.
Druga wystawa to “Kobiety Jacka Malczewskiego”. Pan przewodnik zaznajomił nas z historią rodziny Malczewskich i przekazał nam życiorys tego znakomitego Radomianina. Malarz zostawił portrety matki, sióstr, przyjaciółek i wielu innych kobiet ważnych w życiu artysty. Dyrekcja zgromadziła naprawdę dużo obrazów a że Jacek Malczewski był znakomitym portrecistą to i wystawa jest piękna i bardzo ciekawa.
“ Trzy razy przez lewe ramię” to tytuł wystawy zgromadzonej w podziemiu. Są tutaj zgromadzone akcesoria związane z dawnymi przesądami. Tak więc są czarne koty, inne zwierzątka, które mają przynosić nieszczęście, nieszczęśliwe liczby i tym podobne przedmioty.
Ksiądz Proboszcz bardzo serdecznie w imieniu nas wszystkich podziękował i Pani dyrektor i przewodnikom za przekazaną wiedzę i wszystkie doznania tego dnia.

BG