Kolejne spotkanie Klubu Seniora z parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu odbyło się 21. stycznia 2015 r. Razem z ks. Proboszczem Romanem Adamczykiem wybraliśmy się do radomskiego Muzeum.

 Najpierw przeszliśmy do Domu Esterki, gdzie zwiedziliśmy  wystawę pt.: Zanim powstało miasto – początki Radomia. Pan Przewodnik opowiedział historię średniowiecznej osady w dolinie Mlecznej oraz rozwój miasta w czasach Piastów i Jagiellonów. Dzięki wystawie można dowiedzieć się, jak wyglądało życie codzienne naszych przodków od najstarszych czasów.

Następnie przeszliśmy do głównego budynku Muzeum im Jacka Malczewskiego. Tutaj eksponowana jest wystawa pt.: „Kobiece Oblicze Świata”. Piękna, kolorowa, po prostu, jak z bajki wystawa. Na zdjęciach i eksponatach pokazane są kobiety całego świata. Pan Przewodnik interesująco opowiadał o potrzebach, zajęciach, strojach i biżuterii kobiet poszczególnych kontynentów. A to wszystko bardzo jest zależne od klimatu jaki panuje w danym regionie świata. Wydawać by się mogło, że wiele z tego już znamy dzięki programom telewizyjnym, ale zobaczyć na własne oczy bardzo zwiewne, ślubne hinduskie sari, mocno tkane złotą nitką wydaje się ucztą dla oczu. Trzeba stwierdzić, że życie kobiet całego świata to nie jest bajka, wszystkie są bardzo zapracowane, w niektórych regionach są pozbawione wielu wydaje się podstawowych praw, ale  na pewno są ozdobą tego świata.

W sali Jacka Malczewskiego kierownik działu historycznego Muzeum przybliżyła nam osobę i działalność wojenną członka naszego Klubu Pana Eugeniusza Siwca, który przekazał do Muzeum Sztandary Stowarzyszenia Polskich Kombatantów w Kraju oraz materiały związane z działalnością 1-szej Kompanii 72 pp. AK 

GALERIA