W sobotę 16 maja w katedrze radomskiej Biskup Marek udzielił sakramentu święceń w stopniu diakonatu pięciu alumnom Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu, a pośród nich naszemu parafianinowi – Wojciechowi Orczykowskiemu. Posługę muzyczną w czasie tej uroczystości pełnił nasz parafialny chór.
Diakon może już odczytywać Ewangelię i głosić kazania, udzielać chrztu, błogosławić małżeństwa i prowadzić pogrzeby, sprawować nabożeństwa oraz błogosławić przedmioty kultu.
Diakonowi Wojciechowi życzymy wielu łask Bożych na drodze powołania i w przygotowaniu do kapłaństwa.