Parafia Rzymskokatolicka Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu Diecezja Radomska - Dekanat Radomski Wschodni

W niedzielę 10. grudnia na zakończenie każdej Eucharystii Ksiądz Proboszcz odczytywał dekret Ordynariusza ks. bp Henryka Tomasika na podstawie którego, ks. Dariusz Laseczka, nasz wikariusz został mianowany proboszczem w parafii Chełsty. Po każdej Mszy św. podziękowanie za ponad czteroletnią posługę i najlepsze życzenia na nową drogę posługiwania wyrażał najpierw Ks. Proboszcz a następnie przedstawiciele parafian. Bardzo ciepłych słów i serdecznych życzeń, w pełni zasłużonych, nie było końca. W niejednym oku zakręciła się łezka, bo Ksiądz Dariusz  zapisał się w naszych sercach jak najlepszymi zgłoskami, a rozstania są przecież zawsze trudne.

Jedne z wypowiedzianych podziękowań i życzeń wybrzmiały tak :

„Czcigodny Księże Dariuszu!

Cisną mi się na usta słowa piosenki „Ta ostatnia niedziela”, ale zanim się rozstaniemy w imieniu naszej wspólnoty parafialnej pragniemy najpierw wyrazić ogromną wdzięczność Panu Bogu za dar poznania Ciebie, wspaniałego Kapłana i cudownego człowieka. Tobie, ks. Dariuszu z całego serca dziękujemy za wszystkie Eucharystie, wygłoszone homilie, za posługę w konfesjonale. Dziękujemy za troskę o ministrantów, młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, jak również za pracę z wieloma innymi wspólnotami parafialnymi. Pamiętać będziemy Twoje zaangażowanie i przewodnictwo w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę, współorganizowanie festynów parafialnych. Ogromne dzięki za Twoje świadectwo wielkiej pokory, za każdy uśmiech i poczucie humoru.

Dzisiaj podejmujesz nową misję w Kościele Powszechnym, zostałeś posłany w roli księdza proboszcza do parafii Chełsty. Po ludzku jest nam bardzo smutno, że nas opuszczasz, ale szczerze i bardzo serdecznie Ci gratulujemy i życzymy, aby Pan Bóg Ci błogosławił i obdarzał potrzebnymi łaskami w nowej parafii. Życzymy, aby Matka Boża miała Cię w swojej opiece, by była wsparciem i pomocą na drodze Twojego kapłańskiego życia.

Prosimy jeszcze o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń z okazji zbliżających się Twoich imienin, oraz z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Niech Twoja posługa kapłańska przynosi Ci radość, satysfakcję i błogosławione owoce w prowadzeniu ludzi do Pana Boga. My ze swojej strony, wdzięczni Panu Bogu za twoją posługę w naszej parafii zapewniamy o nieustannej modlitwie w Twojej intencji.

Szczęść Boże!”

BG

 

Kontakt

Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu
ul. Kościelna 1
26-604 Radom
Województwo Mazowieckie
Polska

Telefon: (48) 365 60 44
https://www.nsj.radom.pl

Proboszcz: ks.kan. Roman Adamczyk

tel.kom. - 600 77 81 71
e-mail - ksadamczyk1@wp.pl

Nr konta parafii:
21 9147 0009 0000 7386 2000 0001

Godziny Otwarcia

Kancelaria czynna: 

Wtorek, Czwartek, Piątek:
8:00 - 9:00, 16:00 - 17:00

Porządek Mszy Św. i Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i Uroczystości:
7.00; 9.00; 10.30; 12.00; 18.00

Święta Zniesione:
6.30; 9.00; 18.00

Dni powszednie:
6.30; 17.30; 18.00
Maj, Czerwiec, Październik:
6.30; 17.00; 18.00

NABOŻEŃSTWA

Maj, Czerwiec, Październik:
17.30

Każdy Piątek: 15.00
Koronka do Bożego Miłosierdzia; po niej adoracja eucharystyczna do mszy świętej popołudniowej; kwadrans przed mszą świętą Litania do Serca Pana Jezusa

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA
Spowiedź pół godziny przed mszą świętą

Mapa dojazdu

Share This