W niedzielę 10. grudnia na zakończenie każdej Eucharystii Ksiądz Proboszcz odczytywał dekret Ordynariusza ks. bp Henryka Tomasika na podstawie którego, ks. Dariusz Laseczka, nasz wikariusz został mianowany proboszczem w parafii Chełsty. Po każdej Mszy św. podziękowanie za ponad czteroletnią posługę i najlepsze życzenia na nową drogę posługiwania wyrażał najpierw Ks. Proboszcz a następnie przedstawiciele parafian. Bardzo ciepłych słów i serdecznych życzeń, w pełni zasłużonych, nie było końca. W niejednym oku zakręciła się łezka, bo Ksiądz Dariusz  zapisał się w naszych sercach jak najlepszymi zgłoskami, a rozstania są przecież zawsze trudne.

Jedne z wypowiedzianych podziękowań i życzeń wybrzmiały tak :

„Czcigodny Księże Dariuszu!

Cisną mi się na usta słowa piosenki „Ta ostatnia niedziela”, ale zanim się rozstaniemy w imieniu naszej wspólnoty parafialnej pragniemy najpierw wyrazić ogromną wdzięczność Panu Bogu za dar poznania Ciebie, wspaniałego Kapłana i cudownego człowieka. Tobie, ks. Dariuszu z całego serca dziękujemy za wszystkie Eucharystie, wygłoszone homilie, za posługę w konfesjonale. Dziękujemy za troskę o ministrantów, młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, jak również za pracę z wieloma innymi wspólnotami parafialnymi. Pamiętać będziemy Twoje zaangażowanie i przewodnictwo w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę, współorganizowanie festynów parafialnych. Ogromne dzięki za Twoje świadectwo wielkiej pokory, za każdy uśmiech i poczucie humoru.

Dzisiaj podejmujesz nową misję w Kościele Powszechnym, zostałeś posłany w roli księdza proboszcza do parafii Chełsty. Po ludzku jest nam bardzo smutno, że nas opuszczasz, ale szczerze i bardzo serdecznie Ci gratulujemy i życzymy, aby Pan Bóg Ci błogosławił i obdarzał potrzebnymi łaskami w nowej parafii. Życzymy, aby Matka Boża miała Cię w swojej opiece, by była wsparciem i pomocą na drodze Twojego kapłańskiego życia.

Prosimy jeszcze o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń z okazji zbliżających się Twoich imienin, oraz z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Niech Twoja posługa kapłańska przynosi Ci radość, satysfakcję i błogosławione owoce w prowadzeniu ludzi do Pana Boga. My ze swojej strony, wdzięczni Panu Bogu za twoją posługę w naszej parafii zapewniamy o nieustannej modlitwie w Twojej intencji.

Szczęść Boże!”

BG