1. Dziś:

– msza św. w intencji parafii o godz. 12.00; za tydzień o 7.30

            – 12.00 – poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Będzie je można nabywać od przyszłej niedzieli. Ofiary, które będziemy składali, będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła w sezonie zimowym. Katolik nie kupuje w markecie opłatka  niepoświęconego, tylko w swojej parafii. Wielka prośba, abyśmy poczuli się wszyscy odpowiedzialni za naszą świątynię. Opłatki będzie rozprowadzała pani z Klubu seniora.

            – 12.00 przyjęcie nowych ministrantów do grona służących podczas mszy św.

            – 18.00 msza św. pielgrzymkowa grupy 12 A i spotkanie w domu parafialnym.

            – od dziś PZC rozprowadza świece wigilijne. Akcja przebiegać będzie pod hasłem: Rozjaśnij dzieciom przyszłość. Ze zgromadzonych środków są wspierane programy leczenia, dożywiania, wypoczynku letniego dzieci z biednych rodzin. Świeca mała – 5 zł; świeca duża 15 zł; kula 15 zł.

            – dziś przypada patronalne święto Akcji katolickiej. Jeśli ktoś chce się więcej dowiedzieć o tej organizacji, może wziąć ulotkę informacyjną. Liczymy na nowych chętnych, którzy włączą się do tej wspólnoty.

            – Akcja Katolicka organizuje konkurs pod hasłem: „Rodzinna szopka bożonarodzeniowa”. Regulamin konkursu jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Prosimy o dokładne wczytanie się. Liczymy, że tak jak w roku ubiegłym będzie dużo pięknych szopek zrobionych przez całe rodziny. Należy je przynieść do niedzieli 22 grudnia (składamy w zakrystii). Będą one wystawione w kościele na święta. Zachęcamy do udziału.

2. W piątek od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.

3. W sobotę o godz. 10.00 w Sali domu parafialnego będzie wydawana żywność dla rodzin, które są zgłoszone i uczestniczą w programie PEAD.

4. W niedzielę za tydzień:

– rozpoczniemy adwent – czas duchowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Szczególnym przeżyciem są roraty – msza św. maryjna oraz śpiewane w kościele codziennie Godzinki.

            – 6.30 msza św. za zmarłych z KŻR

            – 10.30 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej

            – 16.00 wymiana tajemnic różańcowych

            – 17.30 nabożeństwo do Serca Jezusowego

            – 9.00 – 14.00 VIII zbiórka krwi naszego Klubu HDK im. bł. Jana Pawła II. Bardzo liczymy na aktywne włączenie się stałych członków Klubu oraz zapraszamy nowych. Należy mieć przy sobie dowód osobisty, być po lekkim posiłku. To również piękny znak adwentu – dzielenia się darem dla życia innych. Warto być dobrym dla innych.

5. PZC przygotowuje akcję paczek świątecznych dla dzieci z najuboższych rodzin z parafii. Przy ołtarzu bł. Ks. Bolesława będzie stała zwyczajem lat ubiegłych choinka z serduszkami. Za każdym serduszkiem jest obecna konkretna postać biednego dziecka. Może pomóc poprzez to, że biorąc serduszko z choinki i robiąc paczkę okażemy dobroć swoją. Paczki będzie można przynosić 18 XII (dzień spowiedzi podczas naszych rekolekcji ). Przynosimy do zakrystii lub kancelarii.

6. Ofiary na remont kościoła złożyło 7 rodzin. Bóg zapłać.

7. Osoby, które zdecydowały się wziąć udział w czerwcu 2014 roku w pielgrzymce do Grecji, mogą już zgłaszać się do zapisów. Wszystkie informacje można uzyskać w zakrystii pobierając kartę informacyjną.

8. Prasa katolicka: Gość Niedzielny – dodatek kalendarz ścienny na 2014 rok.