W czwartek 4. czerwca przypadała uroczystość Bożego Ciała. Tego dnia wychodząc z procesją po ulicach naszej parafii oddaliśmy cześć Jezusowi Eucharystycznemu.

 Po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszyliśmy w kierunku pierwszego ołtarza który był usytuowany na ulicy Słowackiego przy aptece. Na ul. Kalińskiej został zbudowany drugi ołtarz. Po wysłuchaniu Słowa Bożego przeznaczonego dla tego miejsca ruszyliśmy w stronę trzeciego ołtarza, który był u zbiegu ulic Odrodzenia i Tadeuszowskiej. Czwarty i ostatni ołtarz był na początku ulicy Tadeuszowskiej . Przy każdym ołtarzu śpiewaliśmy Suplikacje a  Chór Parafialny pięknie śpiewał odpowiednie pieśni. Po powrocie do świątyni odśpiewaliśmy uroczyste Te Deum po czym Ksiądz Proboszcz udzielił błogosławieństwa.

Dzięki Panu Bogu pogoda była bardzo odpowiednia, bo grzejące mocno słońce skutecznie chłodził wiatr a dzięki  Ks. Proboszczowi wybrana trasa nie była za długa. Piękną polską tradycją są procesje w dzień Bożego Ciała, nasi parafianie tę tradycję ochoczo podtrzymują i tak jak każdego roku  wielkie rzesze  wyruszyły na ulice dzielnicy .

Wszystkim zaangażowanym w budowę ołtarzy i organizację procesji składamy serdeczne Bóg zapłać!

BG

GALERIA