W drugą niedzielę maja dzieci klas trzecich z naszej parafii przeżywały swoją I Komunię Świętą. Do tego religijnego wydarzenia wraz z rodzicami przygotowywali się przez cały rok, uczestnicząc w katechezie, spotkaniach przy parafii i na modlitwie. Nad całością przygotowania czuwał Ks. Bartłomiej z grupą animatorów – pp. Martą i Mateuszem, a Mszę Świętą w intencji dzieci komunijnych i ich rodzin sprawował uroczyście Ks. Proboszcz. Jako dar ołtarza rodzice odnowili stary zabytkowy kielich, a w Biały Tygodniu odbyła się pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie.