Proboszcz NSJ Radom ks. Roman Adamczyk w dniach 26 i 27 maja zorganizował rowerową pielgrzymkę na Jasną Górę.  W roku uroczystych obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości na trasę wyruszyło 100 rowerowych pątników. Do Częstochowy wjechaliśmy ubrani w białe koszulki z czerwonym nadrukiem. Przy wjeździe powitał nas nasz krajan, Ojciec Sebastian Matecki. Po modlitwie w intencjach prywatnych i całego kraju  oraz odśpiewaniu hymnu narodowego ruszyliśmy w stronę kaplicy, by spotkać się z Maryją i jeszcze raz powierzyć Jej wszystkie osobiste i wspólnotowe prośby i dziękczynienia. W godzinach wieczornych u stóp Maryi przeżywaliśmy Eucharystię, której przewodniczył nasz Ksiądz Proboszcz, a uczestnicy pielgrzymki stanowili obstawę liturgiczną.

W taki sposób do Maryi pielgrzymowaliśmy szósty raz. Te dwa dni zawsze kosztują sporo wysiłku fizycznego, ale dobra organizacja, wspaniała atmosfera, jaka panuje wśród uczestników i możliwość przeżywania Mszy św. przed Cudownym Obrazem, sprawia, że już szykujemy się na siódmą pielgrzymkę.

Księdzu Proboszczowi, który troszczył się o nasze bezpieczeństwo na trasie i zadbał o wszystkie szczegóły jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

BG