PARAFIA NSJ RADOM – JASNA GÓRA 1 – 2 CZERWCA 2019

Pielgrzymka ma charakter religijny / nie turystyczny, nie jest to bowiem rajd rowerowy/; obowiązuje podporządkowanie się programowi wyznaczonemu przez organizatorów. Czas pielgrzymki to dwa dni abstynencji od alkoholu i nikotyny. Uczestniczymy we wszystkich punktach programu. Każdy pielgrzym powinien być przed rozpoczęciem pielgrzymki u spowiedzi, aby móc ofiarować trud pielgrzymi dla pomnożenia dobra duchowego.

UWAGA I:          KAŻDY MA MIEĆ OBOWIĄZKOWO KASK !!!

UWAGA II:         KAŻDY ZABIERA ZE SOBĄ ŚPIWÓR !!!

1.         Dzień I – 1 czerwca/ sobota /: 6.00 spotkanie przed kościołem Najświętszego Serca Jezusowego – Radom ul. Kościelna 1 GLINICE; 6.30 – msza św.; wyjazd ok. 7.00 = Glinice – Mniszek / odpoczynek w lesie po minięciu wiaduktu /; Goździków / odpoczynek w lesie poza wioską /; Dzielna / przerwa obiadowa przy „Chacie opoczyńskiej” /; Paradyż; Dąbrówka / nocleg w domu rekolekcyjnym /.

Dzień II – 2 czerwca / niedziela / ok. 5.30  modlitwy, śniadanie; 6.00 wyjazd. Ok. 15.00 przyjazd do Częstochowy; modlitwy przed obrazem Matki Bożej; przejście na parking; toaleta; 18.30 msza św.; ok. 20.00 wyjazd z parkingu autobusem; Powrót ok. 24.00 Radom – GLINICE. Zakończenie pielgrzymki.

2.         Trasa: Dzień I: 108 km;  Dzień II:  102 km:

3.         Logistyka:

* Bagaże wiezie AUTOBUS; dostęp do nich na postojach. Autobus przez dwa dni jest z nami na trasie.

* Przy awarii sprzętu pielgrzym składa rower w luku autobusu i do postoju jedzie AUTOBUSEM. Podczas postoju usuwana jest przeszkoda.

* Po przyjeździe do Częstochowy rowery są umieszczane na lawecie samochodu / przyjedzie osobny samochód / i przewiezione do Radomia na GLINICE. Za niezawinione uszkodzenia roweru organizator nie odpowiada.

* Po mszy św. w sanktuarium,  wracamy autobusami do Radomia na GLINICE. Tam następuje zakończenie pielgrzymki.

4.         Posiłki: pierwszego dnia = od rozpoczęcia aż  do kolacji każdy sam organizuje sobie posiłki; podczas przerwy obiadowej będzie można kupić sobie obiad w restauracji „Chata opoczyńska”. Wspólnym posiłkiem jest kolacja w domu zakwaterowania w Dąbrówce. W niedzielę wspólne śniadanie, w południe wspólny posiłek pielgrzymkowy, kolacja we własnym zakresie / możliwość skorzystania z oferty gastronomicznej na Jasnej Górze /.

5.         Bardzo prosimy o dobre przygotowanie roweru i wzięcie części zapasowych.

6.         W czasie przejazdu będzie zorganizowana pomoc pielęgniarki. Bardzo prosimy, aby każdy zaopatrzył się w podstawowe środki medyczne.

7.         Każdy pielgrzym otrzyma pamiątkową koszulkę upamiętniającą udział w pielgrzymce.

8.         Organizatorzy przyjmują określoną / ok. 100 osób / liczbę pielgrzymów. Całość zostanie podzielona na 5 zastępów, za które będą odpowiedzialni wyznaczeni grupowi. Będziemy jechali w kolumnie zachowując odpowiednie odstępy między grupami.

9.         Koszt: 200 zł od osoby. Na koszt składa się =*opłata za autobus; * koszulki; *zorganizowanie wspólnych posiłków;* opłata za samochód, który przywiezie rowery do Radomia; *opłata za nocleg w domu rekolekcyjnym; * inne mini koszty organizacyjne.

10.       Inne informacje będą przekazywane w trakcie trwania pielgrzymki.

11.       Zapisy: obowiązuje kolejność wpłat, aż do wyczerpania ilości miejsc, [ nie przyjmowane będą zgłoszenia bez opłat ].

Ks. Roman Adamczyk. Kontakt = / tel. 600 778 171 /. Proboszcz Parafii NSJ w Radomiu

SZCZĘŚĆ BOŻE