Fasada kościoła Najświętszego Serca Jezusowego na radomskich Glinicach w Radomiu otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie na najlepsze realizacje budowlane, na których elewacji zastosowano kompletną technologię Baumit. 

Konkurs Baumit Fasada Roku pozwala wyłonić i docenić najlepsze realizacje budowlane, na których elewacji zastosowano kompletną technologię Baumit: system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem. Skierowany jest on głównie do architektów.

Do konkursu zgłoszonych zostało 215 elewacji, które oceniany były w pięciu kategoriach. W kategorii budynek historyczny po renowacji – wyróżnienie, za kompleksowe zastosowanie materiału na obiekcie o zróżnicowanym wystroju, a także szacunek do detalu i spójną kolorystykę form pełnoplastycznych – rzeźb, zwieńczeń, balustrad, otrzymał Kościół Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu. Prace renowacyjne wg projektu architekta Witolda Malmona przeprowadziła Korporacja Budowlana DARCO.

Jury spotkało się we Wrocławiu. Wśród jurorów znaleźli się architekci, osoby zawodowo związane z budownictwem, a także przedstawiciele mediów branżowych. Przewodniczącym jury był Andrzej Poniewierka z Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów.

ZA: radioplus.com.pl

WIĘCEJ: ZAPRASZAMY TUATAJ