Ksiądz Proboszcz Roman Adamczyk i Rada Parafialna  z NSJ Radom zorganizowali Festyn Parafialny. Był to już 11 festyn a hasło brzmiało “Jesteśmy razem a z nami Św. Jan Paweł II patron rodziny “. W tym roku imprezę zorganizowaliśmy 1 czerwca , aby nasze dzieciaki mogły świętować w całej pełni. 

Festyn rozpoczął  Ks. Proboszcz a dalej poprowadziła Pani Małgorzata Lisak z Radia Plus Radom i ks. Sebastian Osiński nasz wikariusz. Przez cały czas trwania imprezy był z nami zespół muzyczny „Black Jack”. Tak jak zawsze były atrakcje i dla dużych i dla małych. Na scenie występowały  dzieci i młodzież ze szkół z terenu naszej parafii prezentując swoje talenty recytatorskie, taneczne, plastyczne i wszystkie inne jakimi zostali obdarzeni i byli w stanie się nimi wykazać. Z pięknym koncertem wystąpił Zespół „Akordeonowe Smyki” pod batutą P. Andrzeja Humskiego z Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. Dzieciaki brały również udział w bardzo wielu zawodach sportowych i innych konkursach zdobywając nagrody. Można było wygrać albo wybrać bardzo atrakcyjne fanty. Wielkim zainteresowaniem cieszyli się Strażacy, którzy chętnie pokazywali wszystkim możliwości bojowe swoich wozów m. in. Samochodu ratowniczo – gaśniczego PANTERA z radomskiego lotniska. Byli również Panowie Policjanci.  Można było sprawdzić swoje łucznicze zdolności i możliwości. Tak jak zawsze czynna była festynowa kawiarenka i pyszne ciasta, kawa i herbata. Można było zjeść grochówkę, chlebek ze smalcem domowej roboty oraz swojskie wyroby. Było również wielkie grillowanie. Odbył się również konkurs dla całych rodzin. Zgłosiły się cztery rodziny, które wykazały się swoją , i tu trzeba przyznać , dużą wiedzą o życiu i pracy Świętego Jana Pawła II. Wszystkie rodziny zostały nagrodzone. Przy wielu jeszcze innych atrakcjach i konkursach , wesołej zabawie i bardzo dobrej rodzinnej  atmosferze niestety  festyn zbliżał się ku końcowi. Na zakończenie była jeszcze dwugodzinna potańcówka na świeżym powietrzu.

Tego dnia członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi oddawali krew , dla chorego na białaczkę i przebywającego w szpitalu onkologicznym  chłopca. Była to kolejna zbiórka organizowana przy naszej parafii i udało się zebrać kolejne litry tego najcenniejszego leku.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom i wszystkim, którzy przynieśli ciasto, fanty i inne wyroby dzięki którym mogliśmy tę imprezę zorganizować i sprawić radość i małym i dużym.    

GALERIA

GALERIA – GOŚCIE NA FESTYNIE