Parafia Rzymskokatolicka Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu Diecezja Radomska - Dekanat Radomski Wschodni

10. czerwca 2018 roku staraniem Księdza Proboszcza, Księdza Sebastiana i Rady Parafialnej odbył się XV Jubileuszowy Festyn Parafialny. Ksiądz Sebastian od kilku miesięcy spotykał się z członkami Rady by ustalić program, omówić wszelkie szczegóły, dotrzeć do sponsorów. Efekty, tej bardzo dobrej pracy było widać. Festyn został po raz kolejny poprowadzony przez ks. Sebastiana i Klaudię Twardowską – studentkę prawa UW. Gośćmi specjalnymi byli Jagoda i Brylant – gwiazdy muzyki disco polo oraz Gminna Orkiestra Dęta ze Starej Błotnicy. Jagoda zawodowo rozbawiła zebranych na placu uczestników. Istniejąca od pięciu lat orkiestra pokazała najpierw musztrę paradną, bardzo widowiskowy pokaz a następnie na scenie pod przewodnictwem kapelmistrza zagrali kilka popularnych utworów. Z racji zbliżającej się 100 rocznicy odzyskania Niepodległości, dla dzieci zorganizowany był konkurs pt.: „Dzielna Polska”, były również pokazy zapaśników, można było zgłębić tajniki łucznictwa, strzelania z pistoletów laserowych albo pobawić się z alpakami i skorzystać z ich uzdrowicielskich możliwości; Panie z MOPS – u poprowadziły konkurs na temat uzależnień i wiele innych atrakcji. Na scenie wystąpiły dzieci z klas młodszych z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 31 z widowiskiem „Zupa Romana” . Kilkuletnia Kinga Kotańska, dysponująca pięknym, mocnym głosem zaśpiewała „Barkę”. Gastronomia jak zwykle stanęła na wysokości zadania i serwowała pyszne ciasta, kawę herbatę, grochówkę, chleb ze smalcem i ogórkiem albo swojskie wyroby. Przez cały czas trwania festynu Panowie grillowali  kiełbaski, kaszanki i karkówkę.  Dzieci jak zawsze chętnie bawiły się na dmuchanym zamku i równie chętnie malowały sobie twarze. Jedną z głównych atrakcji naszych festynów jest zabawa fantowa. Wszystkie kupony były wygrane i rozeszły się szybko. Na zakończenie festynu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, który był rozegrany w różnych kategoriach wiekowych i losowanie nagród głównych. Na scenie przez cały dzień bawił nas zespół muzyczny.

Wszystkim Sponsorom, kilkakrotnie podczas konferansjerki dziękowali Prowadzący, ale słowa podziękowań niech popłyną również tą drogą – DZIĘKUJEMY WAM ZA WIELKIE SERCA! Serdeczne podziękowania przesyłamy również wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w organizację i przebieg festynu. Dobrze, że jesteście.

BG

 

Kontakt

Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu
ul. Kościelna 1
26-604 Radom
Województwo Mazowieckie
Polska

Telefon: (48) 365 60 44
https://www.nsj.radom.pl

Proboszcz: ks.kan. Roman Adamczyk

tel.kom. - 600 77 81 71
e-mail - ksadamczyk1@wp.pl

Nr konta parafii:
21 9147 0009 0000 7386 2000 0001

Godziny Otwarcia

Kancelaria czynna: 

Wtorek, Czwartek, Piątek:
8:00 - 9:00, 16:00 - 17:00

Porządek Mszy Św. i Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i Uroczystości:
7.00; 9.00; 10.30; 12.00; 18.00

Święta Zniesione:
6.30; 9.00; 18.00

Dni powszednie:
6.30; 17.30; 18.00
Maj, Czerwiec, Październik:
6.30; 17.00; 18.00

NABOŻEŃSTWA

Maj, Czerwiec, Październik:
17.30

Każdy Piątek: 15.00
Koronka do Bożego Miłosierdzia; po niej adoracja eucharystyczna do mszy świętej popołudniowej; kwadrans przed mszą świętą Litania do Serca Pana Jezusa

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA
Spowiedź pół godziny przed mszą świętą

Mapa dojazdu

Share This