1. Dziś:

* 9.00 msza św. i rozpoczęcie roku formacyjnego dla oazy rodzin

* 10.30 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej [ RN ]

* 17.00 wymiana tajemnic KŻR

* 17.30 nabożeństwo do NSJ

* 18.00 msza św. za zm. z KŻR

* spowiedź dla dzieci i młodzieży na rozpoczęcie nowego roku szkolnego – ½ godz. przed każdą mszą św.

2. Jutro:

* 8.00 msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców oraz personel szkolny.

* 18.30 spotkanie dla lektorów świeckich dorosłych. Zapraszamy wszystkich stałych lektorów i zapraszamy nowych, którzy chcą czytać Słowo Boże podczas liturgii.

3. Najbliższe spotkanie dla grupy Zjednoczeni w Duchu będzie we wtorek 19 września br.

4. We wtorek o 18.30 spotkanie dla katechetów uczących na terenie parafii.

5. Środa:

* 11.00 Klub seniora: spotkanie w rynku koło pomnika legionisty. Będziemy zwiedzali „Kamienicę Deskurów”, w której znajduje się wystawa ukazująca radomski przemysł XX-wieku. Zapraszamy wszystkich chętnych.

6. Pierwszy czwartek miesiąca – 18.00 modlitwy o powołania do kapłaństwa i zakonu.

7. W piątek przypada święto Narodzenia NMP: * Msze św. = 6.30; 9.00; 17.30 i 18.00.

8. Sobota: o 10.00 spotkanie dla ministrantów, lektorów ze szkół średnich oraz dla kandydatów na ministrantów. Tymi grupami liturgicznymi będzie opiekował się ks. Bartłomiej. Zachęcamy rodziców, aby zgłaszali swoich synów na kandydatów oraz aby troszczyli się o ich uczestnictwo w cotygodniowych spotkaniach.

9. Biblioteka parafialna otwarta jest:

* niedziela 10.00 – 12.00; * środa 15.30 – 17.00.

10. Niedziela za tydzień:

* 10.30 msza św. z asystą chóru

* 18.00 msza św. z asystą AK i spotkanie formacyjne

* w tym dniu odbędzie się w miejscowości Markowa na Podkarpaciu beatyfikacja rodziny Ulmów. Zachęta do oglądania transmisji w telewizji. Na tablicach pod chórem została przygotowana wystawa opisująca życie tej heroicznie żyjącej rodziny. Zachęta, aby przeczytać zawarte na planszach informacje.

* Taca będzie przeznaczona na dokończenie malowania nawy bocznej w naszej świątyni. Starajmy się o pełniejsze zaangażowanie, bowiem nie do końca mamy fundusze na całkowite opłacenie prac.

11. W tym tygodniu = 6 rodzin złożyło ofiarę roczną; jedna uczyniła to przez przelew bankowy; jedna rodzina – ofiara na ołtarz i jedna na witraż. Serdecznie dziękujemy.

* Chcę poinformować, że przez osiem miesięcy na malowanie wpłynęły ofiary od 171 rodzin [ to ok. 7% wszystkich rodzin w parafii]. Jest niestety duży spadek angażujących się w prace materialne. Starajmy sobie uświadomić, że aż 93% rodzin w tym roku jeszcze nie włączyło się w prowadzone prace. To niestety smutna statystyka, ale powinna być ogłoszona, ponieważ dotyczy naszej wspólnej odpowiedzialności za świątynię.

12. Ciągle można zgłaszać się do kancelarii i rezerwować terminy mszy św. na 2024 rok.

13. W niedzielę 24 września 2023 o godz. 19.00 w ramach 27-go Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia odbędzie się w naszym kościele koncert w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej i światowej sławy solistów. Już dziś zapowiadamy i zapraszamy do wzięcia udziału. Możemy tez zaprosić swoich najbliższych z innych parafii. Dyrektorem Festiwalu jest nasza parafianka, Pani Ewa Gęga – Osowska.

14. Ponieważ została odwołana wrześniowa pielgrzymka do Bratysławy i Wiednia, chcemy zorganizować na prośbę wielu pytających osób, jesienną pielgrzymkę do Wilna i na Litwę. Planowana jest ona na dni 12 – 15 października 2023. Karta z wszystkimi informacjami jest wydrukowana i leży na stoliku z prasą. Zgłoszenia do niedzieli 17 września 2023. Zachęcamy do szybkiej decyzji i do zapisywania się.

15. Polecamy nabywanie i czytanie prasy katolickiej.

16. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P Jana Drabika; lat 93.

Wieczny odpoczynek.