1. Dziś: * 10.30 msza św. z asystą chóru
* 18.00 msza św. z asystą AK i spotkanie formacyjne

2. W piątek o 16.45 modlitwy wspólnoty ADŚ i o 17.30 msza św.

3. Sobota:
* 9.30 zachęta do rodziców – chcemy utworzyć grupę kandydatów do ministrantów. To od Was rodzice zależy, czy w naszej parafii będzie kolejna grupa służących do mszy św. To nasza wielka prośba, drodzy rodzice.
* 10.00 spotkanie z ministrantami.
* 10.30 co dwa tygodnie spotkanie z lektorami.

4. Niedziela za tydzień:
* 12.00 msza św. dla dzieci z zaangażowaniem dzieci ze wspólnoty „Boże owieczki”. Prosimy, aby wszystkie dzieci przyniosły przybory szkolne, bowiem będą one poświęcone podczas mszy. Rodzice mogą zapisać swoje dziecko do grupy „Bożych owieczek”. Na dziś w grupie jest ok. 50 dzieci.
* 18.00 msza św. z asystą Rycerzy Kolumba i spotkanie. Pragnę podziękować bratu Adamowi z Rycerzy Kolumba, za inicjatywę i za odnowienie kapliczki znajdującej się przy ul. Białej i Kwiatkowskiego.

5. Jesienna pielgrzymka na Litwę i do Wilna – do dziś zgłosiło się 16 osób. Zgłoszenia trwają do przyszłej niedzieli – 17 września. Zgłaszamy na podany na ulotce numer tel. Zachęcamy do włączenia się we wspólne pielgrzymowanie.

6. W tym tygodniu wpłynęło:
* 3 ofiary na malowanie kościoła i 2 poprzez przelew bankowy.
* Na powstającą nastawę ołtarzowa z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej – KŻR wpłaciły 2500 zł; 3 rodziny złożyły ofiarę w kancelarii; 4 uczyniły to przelewem bankowym.

*** Aktualna sytuacja związana z tegorocznymi pracami w kościele:
A. Renowacja witraża św. Józefa została ukończona i w pełni opłacona z ofiar parafian.
B. Prace przy ołtarzu MBCz. – do opłacenia brakuje ok 11.000 zł. Całość prac zaplanowana jest do końca września. Tu wiele osób aktywnie deklarowało swoje zobowiązanie dotyczące powstania tego ołtarza, myślę, że włączą się nie tylko słownie, ale i ofiarnie.
C. Do końca tygodnia będą zdemontowane rusztowania w nawie bocznej. Prace malarskie zostały ukończone. Na swoje miejsce powrócą obrazy – Pana Jezusa z otwartym Sercem i obraz Straży Honorowej. Wraz z wymalowanymi ornamentami będą one tworzyć ołtarz NSJ. Do opłacenia wszystkich wykonanych prac przy tej części świątyni, na dzień dzisiejszy brakuje 59.000 zł.
* Za wszystkie złożone do tej pory ofiary – serdecznie dziękuję. Wielka prośba, aby ci, którzy jeszcze w tym roku nie złożyli ofiary, w miarę możliwości i chęci, dopełnili swojej odpowiedzialności za troskę o swoją parafialną świątynię.

7. Polecamy nabywanie i czytanie prasy katolickiej.