XXIV NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO 17.09.2023
1. Dziś: * 12.00 msza św. dla dzieci, a dla najmłodszych, poświecenie przyborów szkolnych. We Mszy Św. będą zaangażowane dzieci z grupy – „Boże owieczki”.
* 18.00 msza św. z asystą RK i spotkanie

2. Jutro o 18.30 pierwsze po wakacjach spotkanie PRD. Zapraszamy wszystkich członków Rady.

3. We wtorek o 18.30 rozpoczęcie roku formacyjnego dla wspólnoty Zjednoczeni w Duchu.

4. Środa: 16.00 w sali w domu parafialnym spotkanie Klubu seniora. Serdecznie zapraszamy.

5. W czwartek o 18.00 msza w intencji PZC i spotkanie formacyjne.

6. Sobota: 15.00 grupa dzieci – „Boże owieczki” spotkanie na placu przy plebanii – „Wydarzenie miesiąca = pożegnanie lata”. Rodzice mogą nadal zgłaszać swoje dzieci do tej grupy duszpasterskiej. Informacje są wypisane na tablicy ogłoszeń.

7. Niedziela za tydzień:
* 12.00 msza św z udziałem dzieci z klas 3 na rozpoczęcie roku przygotowań do Pierwszej Komunii Św. oraz dla ich rodziców. Po mszy św. spotkanie i złożenie deklaracji rodziców, że ich dziecko będzie przygotowywało się w naszej parafii. To jedyny termin zgłoszenia dziecka. Za całość odpowiada ks. Bartłomiej.
* 19.00 w ramach 27-go Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia odbędzie się w naszym kościele koncert w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej i światowej sławy solistów. Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału. Możemy tez zaprosić swoich najbliższych z innych parafii. Dyrektorem Festiwalu jest nasza parafianka, Pani Ewa Gęga – Osowska. Tym koncertem rozpoczyna się cały Festiwal. Starajmy się przyjść trochę wcześniej, aby wystarczyło dla każdego miejsca.

8. W kruchcie kościoła jest wywieszony plakat mówiący o jubileuszu 120 – lecia szkoły, II LO im. Marii Konopnickiej. Dyrekcja szkoły i komitet jubileuszu zaprasza wszystkich absolwentów. Szczegóły na plakacie.

9. Ponieważ zgłosiło się tylko 17 osób na pielgrzymkę do Wilna, dlatego pragnę poinformować, że została ona odwołana.

10. Od wtorku w kancelarii można wpisywać swoich bliskich zmarłych na nabożeństwo wypominkowe – wypominki roczne, półroczne i jednorazowe. W niedzielę można to czynić po mszy w zakrystii. Nabożeństwo rozpocznie się od początku listopada.

11. W tym tygodniu złożono 7 ofiar na malowanie kościoła; 2 ofiary złożono poprzez przelew bankowy. Serdecznie dziękujemy.

12. Polecamy tygodniki katolickie = gość Niedzielny i Niedzielę.

13. Przy stoliku z prasą można nabyć książkę pt. „Jak uczestniczyć we mszy św.”. Powinna ona być w każdej rodzinie. Można ją przekazać komuś też jako prezent. To bardzo piękna medytacja do głębokiego przeżywania Eucharystii. Poprzez systematyczne czytanie poszczególnych tematów łatwiej nam będzie osobiście uczestniczyć we Mszy Św. Cena 30 zł.

14. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:
S+P Jadwigę Michrowską; lat 88. Wieczny odpoczynek.