Schola

Cel powołania i charakterystyka działalności

Nasza parafialna schola dziecięco – młodzieżowa powstała z miłości do Boga i chęci oddawania Mu czci poprzez śpiew na Mszy Świętej. Nie ma ograniczeń wiekowych. Do naszej scholi należą dzieci już od 5 roku życia.

Jest bardzo wiele dzieci uzdolnionych muzycznie, które mogłyby śpiewać w scholi, ale to czy będą śpiewać zależy głównie od chęci i motywacji ze strony Rodziców. Postarajmy się, aby obok codziennych zajęć dodatkowych (języki obce, pływanie, taniec, sport) pokazać dziecku, że śpiew dla Pana Boga jest nie tylko aktywnym uczestniczeniem w liturgii Mszy Świętej, ale także formą rozwoju duchowego. Postarajmy się zachęcić dziecko do uczęszczania na scholę i śpiewu podczas Mszy Świętej w kościele. Bardzo ważne jest, aby uświadomić sobie i dziecku, że śpiewanie przed Ołtarzem jest oddawaniem czci Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu poprzez wykorzystywanie talentu, którym On Sam obdarzył nasze dziecko.

Bardzo ważnym warunkiem uczestnictwa w scholi są też szczere chęci i odpowiedzialność (należy uczęszczać na próby i śpiewać na Mszy Świętej dla dzieci o 12:00).

Jeśli lubisz śpiewać lub grasz na jakimś instrumencie oraz chcesz poznać nowych wspaniałych i ciekawych ludzi dołącz do nas! Odwagi, wszak śpiewać każdy może jeden trochę lepiej, drugi trochę gorzej, ale na pewno każdy śpiewem może chwalić Pana.

Osoby chętne do śpiewu w scholi mogą się zapisywać podczas prób lub w zakrystii u księdza Bartłomieja Goździewskiego.

Termin spotkań

Piątek, godzina 17:30 w Domu Parafialnym przy kościele