„Ja – weteran oazowy – nowym człowiekiem; w nowych czasach; w blasku nowej kultury; z nową wspólnotą” – to temat rekolekcji Domowego Kościoła.

 Grupa ok. 50. weteranów takie spotkanie przeżywała w Domu Rekolekcyjnym w Dąbrówce w dn. 26. 01. –29.01. 2017 r. Rekolekcje poprowadził ks. Roman Adamczyk, animatorami byli Barbara i Krzysztof Malinowscy, a nad śpiewem czuwała Katarzyna. Panująca grypa sprawiła, że tym razem ośrodek nie był przeładowany a razem z nami czas rekolekcji przeżywały pary z Bełchatowa i Poznania. W kuchni królowała Pani Sylwia, wszystkie posiłki były bardzo smaczne i na czas przygotowane a przepyszne wprost ciasto drożdżowe, własnej roboty, świeżutko upieczone jest nie do pobicia.  

Piękny temat został zrealizowany, Ksiądz starał się nam pokazać i podpowiedzieć jak mamy postępować, co robić, aby pomimo takiego stażu życiowego, małżeńskiego czy oazowego stać się nowym człowiekiem w nowych czasach. Codziennie odbywały się spotkania dyskusyjne, podczas których dzieliliśmy się swoimi doświadczeniami, trudnościami i sukcesami. Te dyskusje i wypowiedziane  świadectwa  dla wszystkich są niesamowitym bogactwem. Okazało się oczywiście, że kto tylko chce pracować nad sobą ma bardzo dużo jeszcze do zrobienia, bo dopóki będziemy pracować to będziemy dojrzewać. Natomiast, aby pięknie dojrzewać trzeba dobrze korzystać z charyzmatu Ruchu i wracać do sugestii, które bardzo chętnie podczas tych dni notowaliśmy sobie.

Zima, śnieg, słońce, lekki mróz były wielką zachętą do spacerów i chętnie z tej możliwości korzystaliśmy. W niedzielę odwiedziła nas para diecezjalna naszej diecezji, więc mieliśmy okazję dowiedzieć się, jakie są dalsze plany działania Ruchu w naszej diecezji. Na zakończenie wypowiedziano podziękowania tym, którzy sprawili, że ten temat w tym czasie mogliśmy przeżywać i nadszedł czas powrotów do domów, a tak się wydawało, że wydłużone o jeden dzień rekolekcje potrwają trochę dłużej. Szkoda, że czas jest taki prędki. Szczęść Boże!

BG

GALERIA