MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ W KAŁKOWIE

 

W sobotę 1. kwietnia wyruszyliśmy do Kałkowa na wystawiane od lat Misterium Męki Pańskiej. Spektakl wystawiany jest w specjalnie zbudowanym budynku, w ładnie wyposażonej sali widowiskowej. Powitał nas kustosz sanktuarium ks. Zbigniew Stanios, który opowiedział również o działalności sanktuarium i o  mieszkańcach tego miejsca, bo zamieszkują tutaj osoby niepełnosprawne. Od kilku dziesiątek lat, parafianie, Aktorzy Teatru Dramatycznego im ks. inf. Czesława Wali w okresie Wielkiego Postu przedstawiają wydarzenia z dwóch ostatnich życia ziemskiego Pana Jezusa a od niedawna została dołączona również scena zmartwychwstania. Udział w tym przedsięwzięciu bierze ok 40. aktorów – amatorów. Ze względów oczywistych na przestrzeni lat musi następować zmiana obsady aktorskiej i mu w tym roku widzieliśmy kilku bardzo młodych aktorów. 

Dla wszystkich obecnych spektakl jest wielkim przeżyciem i tak jak powiedział organizator tej pielgrzymki, obecny z nami  ks. Roman Adamczyk, było to uzupełninie przeżywanych w tym tygodniu parafialnych rekolekcji wielkopostnych.

Księdzu Proboszczowi bardzo serdecznie dziękujemy za organizację tego wyjazdu i za  to, że tak wspaniałe przeżycia duchowe mogły być naszym udziałem.  

BG