PIELGRZYMKA DO FRANCJI 14. – 21. WRZEŚNIA 2019 R.

Dzień 1, 14.09.2019

Wylot do Paryża o 12.40 przylot na lotnisko Charles de Gaulle’a ok. 14.00. Transfer do Paryża. Dwugodzinna objazdówka z wysiadaniem na zdjęcia w najważniejszych miejscach. Msza Święta w Kaplicy Cudownego Medalika. Obiadokolacja. Zakwaterowanie w hotelu.  

Dzień 2, 15.09.2019

Śniadanie. Zwiedzanie Paryża: Katedra Notre-Dame w środku, spacer po centrum historycznym Paryża. Montmartre i bazylika Sacre – Coeur – msza św. Rejs po Sekwanie. Przejazd do hotelu w okolicy Chartres. Obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 3, 16.09.2019

Śniadanie. Chartres – zwiedzanie słynnej katedry i msza św., nawiedzenie płaszcza Matki Boskiej. Przejazd do Chambord, gdzie zwiedzimy piękny renesansowy zamek Franciszka I. Degustacja produkowanego w tutejszym regionie wina w jednej z miejscowych winiarni. Przejazd do Chenonceau, zamku dam. Zobaczymy wspaniałe ogrody dwóch rywalek: Diany de Poitiers i Katarzyny Medycejskiej. Zakwaterowanie w okolicy Tours, obiadokolacja. 

Dzień 4, 17.09.2019

Śniadanie. Spacer po Tours, które od V w. jest ośrodkiem kultury św. Marcina. Nawiedzimy Bazylikę zbudowaną przy grobie św. Marcina, msza św. Bazylika stoi obok ruin starożytnej Bazyliki, do której w ciągu wieków pielgrzymowali królowie, święci i nieprzebrane rzesze wiernych. Modlitwa przy sarkofagu Świętego. Przejazd do Lourdes z przystankiem w Bordeaux na krótki spacer po centrum miasta – stolicy jednego z najsłynniejszych win Francji. Przyjazd na obiadokolację do Lourdes. Nocleg.  

Dzień 5, 18.09.2019

Śniadanie, całodzienny pobyt w Lourdes: nawiedzenie Bazyliki Różańca Świętego, Bazyliki Niepokalanego Poczęcia, Groty Objawień tzw. Massabielskiej, udział we Mszy Św. oraz Drodze Krzyżowej. Poznanie miejsc związanych ze św. Bernadettą: Młyn Boly, Le Cachot, gdzie mieszkała rodzina Soubirous. Obiadokolacja, po której nabożeństwo Maryjne i procesja ze świecami. Nocleg.

Dzień 6, 19.09.2019

Śniadanie. Przejazd do Tuluzy – zwiedzanie bazyliki św. Saturnina (msza św.) i krótki spacer po centrum. Przejazd do Carcassonne – twierdzy otoczonej podwójnymi murami obronnymi – spacer po zabytkowym mieście. Przejazd do Avignonu – zobaczymy: Pałac Papieski i legendarny most św. Benezeta z XIV w. na rzece Rodan. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Awinionu.  

Dzień 7, 20.09.2019

Śniadanie. Przejazd do Lyonu. Zwiedzanie Lyonu – spacer po starym mieście i nawiedzenie maryjnej Bazyliki Fourviere. Przejazd do Ars – nawiedzenie domu pobożnego proboszcza Jana Marii Vianneya i jego parafii (msza św). Przejazd w okolice Nevers, gdzie spoczywa ciało św. Bernadetty Soubirous. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Nevers. 

Dzień 8, 21.09.2019

Śniadanie. Przejazd do Vezelay – zwiedzanie romańskiej bazyliki i nawiedzenie relikwii Św. Marii Magdaleny (msza św). Przejazd na lotnisko. Wylot z Paryża o 15.30.

Cena obejmuje:

  • przelot Warszawa – Paryż i Paryż – Warszawa liniami rejsowymi z bagażem podręcznym i rejestrowanym (do 23 kg).
  • Transport autokarem na terenie Francji
  • 7 noclegów w hotelach  2** i 3***
  • 7 śniadań + 8 obiadokolacji
  • Opieka licencjonowanego, polskojęzycznego przewodnika
  • Ubezpieczenie KL i NNW i Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • Wstęp do obiektów wymienionych w programie
  • zestawy słuchawkowe na czas zwiedzania
  • bilety na rejs po Sekwanie

Cena: 930 €

Kontakt: Ks. Sebastian Osiński – tel.: 500137854