PIELGRZYMKA DO HISZPANII I PORTUGALII   07.04. – 14.04. 2018. r.

Radom – Warszawa – Madryt – Salamanka – Santiago de Compostella – Fatima – Aljustrel – Lizbona – Avila – Segovia – Toledo – Warszawa – Radom

Dzień I – Sobota 07. 04. 2018 r.

Msza św., wyjazd z Radomia do Warszawy i wylot z LOTNISKA CHOPINA – przylot do Madrytu, transfer do Hotelu w Salamance. Obiadokolacja + dla chętnych Salamanka BY NIGHT. Salamanka i jej niemała starówka, wpisana na Listę UNESCO, atrakcyjny labirynt uliczek, tętniące życiem place oraz restauracje serwujące rarytasy regionalnej kuchnii.

Dzień II – Niedziela 08. 04. 2018 r.

Po śniadaniu zwiedzanie SALAMANKI słynnego miasta uniwersyteckiego. Spacer po Starym Mieście zwiedzanie Starej i Nowej Katedry, uniwersytet ufundowany przez Alfonsa IX w 1218r., który własnie w 2018. roku obchodzi 800 lecie istnienia, Plaza Mayor – jeden z najpiękniejszych placów w Europie, klasztor dominikanów. Udział we Mszy św. Przejazd do Santiago de Compostela. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Santiago de Compostella.

Dzień – III Poniedziałek 09. 04. 2018 r.

Po śniadaniu zwiedzanie SANTIAGO DE COMPOSTELLA a w nim Sanktuarium św. Jakuba Apostoła (UNESCO), którego marmurowy grobowiec został odkryty ok. 800 r. i odtąd stał się jednym z najważniejszych szlaków pątniczych. Zwiedzanie katedry św. Jakuba z XI w. i spacer po Starym Mieście. Udział we Mszy św. dla pielgrzymów z użyciem słynnego trybularza zawieszonego pod sufitem katedry.Wyjazd do FATIMY, obiadokolacja i wieczorem udział w nabożeństwie fatimskim (procesji światła z lampionami). Nocleg w Fatimie 100m od sanktuarium.

Dzień IV – Wtorek 10. 04. 2018 r.

Po śniadaniu wyjazd do LIZBONY. W programie wieża Belem, klasztor Hieronimitów (UNESCO) – zbudowany dla uczczenia podróżnika Vasco da Gamy i jego wyprawy do Indii, Pomnik Odkrywców symbolizujący dawna potęgę kolonialnej Portugalii. Zwiedzanie najbardziej znanych dzielnic Lizbony Baixy i Alfamy: Praca Rossio, Rua Augusta, katedra la Se. Lizbońskie kamienice z fasadami krytymi azulejos – słynnymi portugalskimi płytkami ceramicznymi. Porta del Sole skąd roztacza się niezapomniana panorama całej Lizbony. Powrót do FATIMY, obiadokolacja, wieczorem udział nabożeństwie fartimskim (procesji światła z lampionami). Nocleg w Fatimie 100m od sanktuarium.

Dzień V – Środa 11. 04. 2018 r.

FATIMA, śniadanie, Msza św. w grocie objawień, zwiedzanie sanktuarium w Fatimie i ALJUSTREL – miejsowości, gdzie mieszkali Franciszek, Hiacynta i Łucja. Wyjazd do Salamanki, obiadokolacja, nocleg.

Dzień VI – Czwartek 12. 04. 2018 r.

Śniadanie i przejazd do AVILA– miasta związanego ze św. Teresą. Msza św. Spacer po mieście, nawiedzenie romańsko – gotyckiej katedry i klasztoru Sióstr Karmelitanek, pierwszego klasztoru założonego przez świętą w 1562 r. Zwiedzanie miasta otoczonego imponującym średniowiecznym murem obronnym,dom rodzinny św. Teresy. Przejazd do miasta SEGOVIA (UNESCO), pięknego miasta Św. Jana od Krzyża gdzie żył i został pochowany, ogromny akwedukt z czasów rzymskich, Piazza Majior, zamek Akbazar, (zwiedzanie wewnątrz zamku) Katedra, przejazd do Avila (hotel jest ok. 500m od centrum Avila). Obiadokolacja i nocleg.

Dzień VII – Piątek 13.04 2018 r.

Śniadanie i przejazd do TOLEDO (UNESCO)– objazd wzdłuż murów, spacer po Starym Mieście wokół najpiękniejszych zabytków: Biała Synagoga z 1180 r. (wejście), późnogotycki Klasztor Franciszkanów – św. Jana od Królów. Udział we Mszy św. i zwiedzanie gotyckiej katedry – najważniejszej świątyni hiszpańskiego Kościoła i miejsca spoczynku większości królów Kastylii, słynne obrazy El Greca. Przejazd do Avila. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień VIII Sobota 14. 04. 2018 r.

Śniadanie,  Msza św., wyjazd na lotnisko do Madrytu i powrót do Warszawy, przejazd do Radomia.

 

Cena: 530 € + 1700zł (przy zapisie płatność w złotówkach BEZZWROTNA na koszt przelotu)

            Do 31. 10. – 1700 zł              Do 15. 12. – 250 €                             Do 15. 02. – 280€

Cena zawiera: sześć noclegów w hotelach ****  i jeden w hotelu ***, 7 śniadań kontynentalnych, 7 obiadokolacji, bilet lotniczy (PLL LOT) na trasie WAW-MAD i MAD-WAW (bagaż 8kg, +23kg), Autokar z Radomia do WAW i z WAW do Radomia, wstępy do zwiedzanych obiektów, lokalni przewodnicy, Ubezpieczenie NNW.

Nowy Autokar SETRA z 2017 klimatyzowany podczas całego pobytu w Hiszpani i Portugalii w autokarze kawa i herbata.

Telefon kontaktowy: Ks. Sebastian Osiński – 500 137 854