Proboszcz parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu Ks. Roman Adamczyk wraz z Ks. Dariuszem Laseczką po raz trzeci zorganizowali Rowerową Pielgrzymkę na Jasną Górę.

 Pielgrzymowanie rozpoczęliśmy Mszą św. sprawowaną w parafii pw. Bożego Macierzyństwa NMP po czym 60 rowerzystów zostało podzielonych na trzy grupy . Wyznaczeni liderzy grup wraz ze swoimi podopiecznymi wyruszyli w trasę. Przy bardzo sprzyjającej pogodzie, po kilku odpoczynkach i krótkim nawiedzeniu Sanktuarium w Paradyżu wszyscy zdrowi dojechali na zaplanowany w Domu Rekolekcyjnym w Dąbrówce  nocleg. W niedzielny poranek przywitało nas piękne słoneczko i po obfitym śniadaniu wyruszyliśmy dalej w drogę. W Świętej Annie podczas obiadu razem z miejscowymi parafianami pokłoniliśmy się Panu Jezusowi Eucharystycznemu i wyruszyliśmy do celu naszego pielgrzymowania. Zgodnie z wszelkimi planami wszyscy szczęśliwi , choć może troszkę jednak zmęczeni dojechali do Sanktuarium na Jasnej Górze. Po krótkiej modlitwie na jasnogórskich błoniach króciutko nawiedziliśmy Kaplicę Cudownego Obrazu by zdać rowery i przygotować się do Mszy św. Przed Eucharystią którą przeżywaliśmy w bezpośredniej bliskości Matki Bożej przywitał nas Ojciec Sebastian Matecki nasz rodak. Mszy św. przewodniczył Ks. Proboszcz, ks. Dariusz wraz z innymi obecnymi kapłanami włączyli się do koncelebry, natomiast służbę liturgiczną sprawowali nasi pielgrzymi.

Bardzo miłym zaskoczeniem dla nas była wizyta Ojców Paulinów na odległym parkingu. By się z nami zobaczyć i udzielić błogosławieństwa przybyli Ojciec Sebastian Matecki i Ojciec Jan Poteralski który kilka lat pracował w Sanktuarium w Błotnicy.

Księdzu Romanowi Adamczykowi, który czuwał nad całością, Księdzu Dariuszowi który na rowerze pokonał całą trasę czuwając by się ktoś nie zagubił składamy serdeczne podziękowania zapewniając o modlitewnej pamięci. Szczęść Boże !

BG

GALERIA