Nasz parafia w dniach od 29 lipca do 2 sierpnia 2013 zorganizowała innowacyjną  formę wakacyjnego wypoczynku   dla dzieci z naszego regionu. Prowadzącym był ksiądz Sebastian Osiński którego wspierał alumn Łukasz Madej. W dzieło to zaangażowani byli członkowie Parafialnego Oddziału Caritas.

 

 

Czterdzieścioro dzieci miało zapewnione całodzienne wyżywienie i dobrą opiekę. Charytatywnie pracujące w kuchni panie miały ręce pełne roboty. Celem turnusu było umożliwienie dzieciom wypoczynku letniego, scalenie ich przy parafii, pogłębienie wspólnotowego przeżywania wiary, nauka w kierunku większej samodzielności.

Dzień rozpoczynał się  wspólną modlitwą  i katechezą dla dzieci którą prowadził al Łukasz. Następnie śniadanie i wyjazdy.

W tym czasie dzieci zwiedziły Ostrą Bramę w Skarżysku, klasztor cysterski w Wąchocku, Sanktuarium w Kałkowie, Park w Bałtowie, Muzeum Wsi Radomskiej, Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz ucałowały relikwie podczas pobytu w sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego w Bazylice Trójcy Świętej na Świętym Krzyżu.

Dzięki niekończącym się pomysłom opiekunów wszystkie dni były bardzo radosne, pełne zabaw i humoru. Codziennie dzieci uczestniczyły we Mszy świętej, która była sprawowana w różnych kościołach. Po powrocie w Domu Parafialnym był obiad, pogodny wieczór i modlitwa na zakończenie dnia. Zwieńczeniem tego tygodnia była Msza św dziękczynna z prośbą o potrzebne łaski dla dzieci oraz adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszego piątku miesiąca.

Radość i dziecięca wdzięczność pozwoliła dorosłym obsługującym to przedsięwzięcie szybko zregenerować siły. Pośród bardzo serdecznej atmosfery trzeba było się jednak rozstać a wszyscy z nadzieją mówili sobie „do zobaczenia za rok”