1. Obecnie nasza parafia obejmuje bezpośrednią pomocą 17 rodzin – uchodźców wojennych z Ukrainy. Trzy z tych rodzin mieszkają w pomieszczeniach w naszym domu parafialnym. W sumie jest to 49 osób.

2. Przygotowujemy się do uruchomienia kursu nauki języka polskiego dla osób dorosłych. Pomoże im to w lepszym funkcjonowaniu na rynku pracy. Do dziś zgłosiło się 4 panie nauczycielki. Brakuje jeszcze 2 osób chętnych, jako wolontariusze do uczenia. Bardzo prosimy osoby chętne o kontakt z proboszczem. O systemie prowadzenia nauki poinformujemy w przyszłą niedzielę.

3. Wielka prośba = chcemy nadal pomagać uchodźcom w znalezieniu pracy. Może być to praca systematyczna, o charakterze stałym, ale również zwykła praca dorywcza. Zasadniczo chodzi o pracę dla kobiet, ponieważ mężczyźni w większości pozostali w swoim kraju. Kto ma jakiś pomysł dotyczący tej sprawy proszę o telefon do proboszcza.

4. Większość spraw związanych z pomocą, z kontaktami z instytucjami i z sytuacją życia codziennego, mamy już dobrze zorganizowanych.

5. Gdy będą pojawiały się nowe zadania, wtedy będziemy się do was zwracali z prośbą o pomoc i zaangażowanie.

6. Trwajmy w modlitwie, prosząc Boga o rychłe zakończenie tej brutalnej wojny.