Poniżej zamieszczamy blankiety wpłat dobrowolnych ofiar na remont kościoła. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każde, nawet najmniejsze wsparcie.

Informacje dotyczące treści zamieszczanych na stronie internetowej Parafii:

Tytuł Projektu oraz jego opis

Przygotowanie dokumentacji technicznej na planowane prace konserwatorskie remontowo-budowlane w budynku kościoła pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu

Opis Projektu

Parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu podjęła trud przeprowadzenia rewaloryzacji kościoła parafialnego.

Kościół pw. Najświętszego Serca Jezusowego jest wpisany w księdze rejestru zabytków A pod numerem 280/A/85. Budynek został zaprojektowany przez wybitnego architekta Stefana Szyllera, a po jego śmierci w roku 1933 roku nadzór nad budową prowadzony był przez architektów radomskich, min. Alfonsa Pinno. Był budowany w latach 1931-1950, konsekrowany został w roku 1966. Kościół jest murowany z kamienia i cegły, neorenesansowy, trójnawowy z transeptem. Nad bryłą dominuje wieża. Kryty blachą.

W czasie swojego funkcjonowania nie był nigdy poddawany gruntownym pracom konserwatorskim. Obecnie wymaga pilnie ich podjęcia. Przeprowadzony rekonesans ujawnił liczne pęknięcia i ubytki na elewacjach, zły stan poszycia dachowego i spowodowany tym niepokojący stan więźby dachowej. By móc przeprowadzić te prace parafia potrzebowała dokumentacji projektowej.

Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie do Gminy Miasta Radomia przeprowadzenia następujących prac:

1.     Inwentaryzacja budynku kościoła.

2.     Wykonanie ekspertyzy mykologicznej.

3.     Wykonanie ekspertyzy konstrukcyjnej.

4.     Wykonanie projektu architektoniczno-budowlanego remontu dachu i elewacji z kolorystyką.

5.     Wykonanie projektu architektoniczno-budowlanego zagospodarowania placu przykościelnego i ogrodzenia.

Dofinansowanie takie otrzymaliśmy na podstawie uchwały Miejskiej w Radomiu nr 312/2012 Rady z dnia 26.03.2012r. oraz umowy nr K.II.4125.18.4.2012 z dnia 2 lipca 2012 r. zawartej pomiędzy Parafią a Gminą Miasta Radomia.

W dniu 10 grudnia 2012 roku otrzymaliśmy od Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków decyzję nr 890/DR/12 akceptującą przedstawioną dokumentację i stanowiąca zgodę na przeprowadzenie planowanych prac.

Prace konserwatorsko-budowlane prowadzone na podstawie opracowanej dokumentacji są planowane do wykonania w latach 2013-2016.

Dodatkowo należy umieścić Herb Radomia w dowolnym miejscu strony, tak żeby był widoczny po jej otwarciu.

 

Opis: Herb_Radomia_(wersja_bez labrów)

 

 

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:””; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:”Times New Roman”; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}