Od 10-ciu lat działa w Radomiu Stowarzyszenie na rzecz wsparcia rodzin. Od kilku lat to Stowarzyszenie mieści się w budynku przychodni przy ul Lubońskiego. 24. stycznia Seniorzy wraz z proboszczem ks. Romanem Adamczykiem udali się tam na kolejne spotkanie w ramach cyklicznych spotkań Klubu Seniora. Pani Monika, prezes Stowarzyszenia, oraz panie: Ewa i Sabina opowiedziały historię i zakres działalności placówki. Panie stworzyły bardzo przyjemne i przyjazne miejsce, gdzie może przyjść każdy, jeżeli ma potrzebę zwyczajnie porozmawiać albo po prostu wypić z kimś kawę lub herbatę. Można tu przeżyć cały cykl terapii zajęciowej, a jak wiemy dzisiaj potrzeby są bardzo duże. Można uzyskać pomoc i różne porady w bardzo wielu dziedzinach życia. Tutaj znajduje się też   „Dzienny Dom Pobytu”, co jest przecież wielkim wsparciem dla rodziny osoby chorej. Zwiedziliśmy też sale, w których odbywają się różne zajęcia albo treningi. W tej placówce można też umówić się na konsultację do specjalisty. Panie poszerzają zakres działalności i przygotowują kolejne pomieszczenie do użytku i myślą, co jeszcze mogą otworzyć albo uzupełnić.

Słuchaliśmy tych informacji z wielkim zaciekawieniem, ale też z wielkim podziwem. Wszystkie Panie są bardzo otwarte na człowieka potrzebującego, są świadome misji, jaką pełnią. A uzupełnieniem tych słów niech będzie wypowiedziane stwierdzenie: „ja tu nie przychodzę do pracy, ja przychodzę tu do ludzi”.

Dziękujemy bardzo za serdeczne przyjęcie, za możliwość zapoznania się z placówką. Wszystkim pracownikom i wolontariuszom z całego serca życzymy sukcesów i wielkiej wytrwałości w tym, co robicie.