W środę 28 października Seniorzy z NSJ Radom przeżyli kolejne spotkanie wyjazdowe. Wraz z Proboszczem Ks. Romanem Adamczykiem udaliśmy się do Jedlińska, miejsca urodzenia bp Gołębiowskiego.

 W tym roku przypada 90. rocznica święceń kapłańskich Ks. Biskupa Piotra Gołębiowskiego i mija 20 lat od rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego. Przywitał nas miejscowy Proboszcz Ks. Prałat Henryk Ćwiek i opowiedział nam historię parafii i świątyni. Dowiedzieliśmy się, że w 1994 r. śp. Biskup Edward Materski otworzył proces beatyfikacyjny a od 1997 r. dokumenty procesu są w Watykanie. W tej pięknej świątyni przeżywaliśmy Eucharystię  a Ks. Roman Adamczyk podczas kazania przybliżył nam osobę tego świątobliwego biskupa. Na zakończenie Mszy św. odmówiliśmy modlitwę o beatyfikację Sługi Bożego. Następnie każdy mógł podejść do chrzcielnicy i przed obrazem Biskupa w krótkiej modlitwie powierzyć swoje intencje.

Seniorzy z racji swojego wieku pamiętają osobę Biskupa Piotra Gołębiowskiego, ale nasze  wiadomości o Biskupie wielkiego serca, wielkiej charyzmy i ogromnej troski o jedność Kościoła były bardzo skromne.

Wyjeżdżaliśmy z Jedlińska przekonani o świętości życia Biskupa Piotra Gołębiowskiego, który wielu z nas  udzielał Sakramentu Bierzmowania.

Dziękujemy Ks. Proboszczowi Henrykowi Ćwiekowi za gościnę, za poświęcony nam czas a Ks. Proboszczowi Romanowi Adamczykowi za kolejne piękne i jakże bardzo pożyteczne spotkanie. Serdeczne Bóg zapłać!

Barbara Głowacka

 

GALERIA