WIELKI JUBILEUSZ 100 – LECIA – FESTYN PARAFIALNY

III część świętowania Wielkiego Jubileuszu przeżywaliśmy 20. czerwca.

Tego dnia odbył się kolejny festyn parafialny. Festyn poprowadził ks. Sebastian Osiński. Najpierw wystąpił nasz parafialny chór. Ze względu na jubileusz Rada Parafialna zaproponowała przeprowadzenie konkursu historycznego z dziejów 100 – lecia parafii. Eliminacje do konkursu odbyły się  w maju. Do finału przeszło trzech uczestników a podczas festynu odbył się finał tych zawodów. Były pytania również dla publiczności. Po ogłoszeniu przez jury wyników i wręczeniu atrakcyjnych  nagród gościnnie wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Odechowie. Wielkim zainteresowaniem cieszyły przybyłe na naszą imprezę alpaki. Dzieciaki bardzo chętnie spacerowały ze zwierzętami. Podczas festynu przyjechały  motory, tymi  zainteresowali się panowie i chłopcy. Przez cały czas trwania festynu wszyscy obecni byli częstowani piernikowymi sercami oraz ze względu na upał wodą mineralną i sokami. Na zakończenie na plac kościelny wjechały wielkie i pyszne torty, które wszystkim bardzo smakowały. 

Na scenie przygrywał i biesiadne piosenki śpiewał Pan Piotr Wróbel a wspierał go syn Maksymilian. Wspólne biesiadowanie, odpowiedni rodzinny i bardzo serdeczny nastrój poderwały ludzi do tańca.

Księdzu Proboszczowi i Księdzu Sebastianowi bardzo serdecznie dziękujemy za zorganizowany festyn, za możliwość spotkania się w parafialnej wspólnocie i spędzenia kilku niedzielnych godzin w miłej i radosnej atmosferze. DZIĘKUJEMY!!!

BG