alt25 listopada 2014 r grupa parafian z parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu wraz z Proboszczem ks. Romanem Adamczykiem i ks. Jerzym Adamczykiem wyjechała do Teatru Narodowego w Warszawie. Tego dnia wystawiana była opera Giuseppe Verdiego pt.: „Nabucco”.

 Akcja toczy się w czasach, kiedy Izraelici byli w niewoli babilońskiej. Wśród głównych bohaterów są dwie córki groźnego babilońskiego króla Nabuchodonozora zakochane w młodym księciu Izraela. Siostry różnymi sposobami próbują posiąść władzę, aby zdobyć miłość księcia. Ostatecznie starsza siostra w ostatniej chwili życia, chcąc odkupić swoje winy prosi, aby połączyć małżeństwem młodszą siostrę z księciem i umiera wyznając wiarę izraelską. Wzruszony król wspaniałomyślnie daruje wolność wszystkim Żydom.

Piękna i bardzo wymowna sceneria, muzyka i śpiew w wykonaniu śpiewaków wielkiej klasy dostarczyły  niezapomnianych wrażeń a znana ogólnie pieśń niewolników skarżących się gorzko na swój los ale wysłuchana na żywo  zachwyciła wszystkich.

Wielu z nas ten wieczór zapewne będzie pamiętać długo.

BG

GALERIA