X JUBILEUSZOWA RADOMSKA PIELGRZYMKA ROWEROWA

PARAFIA NSJ RADOM – JASNA GÓRA 15 – 16. 06 2024.

KARTA INFORMACYJNA

Pielgrzymka ma charakter religijny / nie turystyczny, nie jest to bowiem rajd rowerowy/; obowiązuje podporządkowanie się programowi wyznaczonemu przez organizatorów. Czas pielgrzymki to dwa dni abstynencji od alkoholu i nikotyny. Uczestniczymy we wszystkich punktach programu. Każdy pielgrzym powinien być przed rozpoczęciem pielgrzymki u spowiedzi, aby móc ofiarować trud pielgrzymi dla pomnożenia dobra duchowego; ryzyko związane ze stanem zdrowia pielgrzym podejmuje na własną odpowiedzialność.

UWAGA I: KAŻDY MA MIEĆ OBOWIĄZKOWO KASK !!!

UWAGA II: KAŻDY ZABIERA ZE SOBĄ ŚPIWÓR !!!

1. Dzień I – 15 czerwca/ sobota /: 6.00 spotkanie przed kościołem Najświętszego Serca Jezusowego – Radom ul. Kościelna 1 GLINICE; 6.30 – msza św.; wyjazd ok. 7.00 = Glinice – Mniszek / odpoczynek w lesie po minięciu wiaduktu /; Goździków / odpoczynek w lesie poza wioską /; Dzielna / przerwa obiadowa przy „Chacie opoczyńskiej” /; Paradyż; Dąbrówka / nocleg w domu rekolekcyjnym /. = 108 km.

Dzień II – 16 czerwca/ niedziela / ok. 5.30 modlitwy, śniadanie; 6.00 wyjazd. Ok. 15.00 przyjazd do Częstochowy; modlitwy przed obrazem Matki Bożej; przejście na parking; toaleta; 18.30 msza św.; ok. 20.00 wyjazd z parkingu autobusem; Powrót ok. 24.00 Radom – GLINICE. Zakończenie pielgrzymki = trasa 2 dnia – 102 km:

2. Logistyka:

* Bagaże wiezie AUTOBUS; dostęp do nich na postojach. Autobus przez dwa dni jest z nami na trasie.

* Przy awarii sprzętu pielgrzym składa rower DO BUSA i jedzie autobusem

* Po przyjeździe do Częstochowy rowery są umieszczane na lawecie samochodu i przewiezione do Radomia na GLINICE. Za niezawinione uszkodzenia roweru organizator nie odpowiada.

* Po mszy św. w sanktuarium, wracamy autobusami do Radomia na GLINICE. Tam następuje zakończenie pielgrzymki.

3. Posiłki: pierwszego dnia = od rozpoczęcia aż do kolacji każdy sam organizuje sobie posiłki; podczas przerwy obiadowej będzie można kupić sobie obiad w restauracji „Chata opoczyńska”. Wspólnym posiłkiem jest kolacja w domu zakwaterowania w Dąbrówce. W niedzielę wspólne śniadanie, w południe wspólny posiłek pielgrzymkowy, kolacja we własnym zakresie / możliwość skorzystania z oferty gastronomicznej na Jasnej Górze /.

4. Bardzo prosimy o dobre przygotowanie roweru i wzięcie części zapasowych.

5. W czasie przejazdu będzie zorganizowana pomoc pielęgniarki. Bardzo prosimy, aby każdy zaopatrzył się w podstawowe środki medyczne.

6. Każdy pielgrzym otrzyma pamiątkową koszulkę upamiętniającą udział w pielgrzymce.

7. Organizatorzy przyjmują określoną / ok. 100 osób / liczbę pielgrzymów. Całość zostanie podzielona na 4 zastępy, za które będą odpowiedzialni wyznaczeni grupowi. Będziemy jechali w kolumnie zachowując odpowiednie odstępy między grupami.

8. Koszt: bez zmian = 340 zł od osoby. Na koszt składa się =*opłata za autobus; * koszulki; *zorganizowanie wspólnych posiłków;* opłata za samochód, który przywiezie rowery do Radomia; *opłata za nocleg w domu rekolekcyjnym; * opłata za bus * inne mini koszty organizacyjne.

UWAGA: w razie wycofania się danej osoby, która uiściła opłatę, zwrot wpłaty tylko w czasie do 1 czerwca 2024. Po tym terminie wpłata nie będzie oddawana !!!

9. Zapisy: obowiązuje kolejność wpłat, aż do wyczerpania ilości miejsc, [ nie przyjmowane będą zgłoszenia bez opłat ].

Ks. Roman Adamczyk – Proboszcz Parafii NSJ w Radomiu

Kontakt – tel. 600 – 778 – 171